Jak urządzić aneks kuchenny?

Wnętrza    
ocena

Aneks kuchenny dla jednych jest przykrą koniecznością, dla innych dobrym sposobem na powiększenie kuchni. To bardzo popularne ostatnio rozwiązanie ma chyba tyle samo zwolenników, co przeciwników, jednak bez względu na wady i zalety, z pewnością daje ono duże możliwości aranżacyjne.

Jak urządzić aneks kuchenny?

morguefile.com

Kuchnia z aneksem jest idealna dla osób lubiących duże, jasne przestrzenie. Daje ona możliwość przebywania z pozostałymi domownikami podczas przygotowywania posiłków. Wspólne gotowanie w komfortowo urządzonym aneksie jest przyjemnością samą w sobie. Co więcej, otwarta przestrzeń sprawia, że nie ograniczamy dostępu do światła. Omawiane tutaj rozwiązanie nie jest jednak wolne od wad – do pokoju, z którym połączona jest kuchnia przenika nie tylko zapach gotowanych potraw, lecz także hałas pracującej zmywarki czy szumu wody. Dzięki odpowiedniej aranżacji aneksu, można zminimalizować te niedogodności oraz stworzyć wygodną i komfortową w użytkowaniu przestrzeń, gdzie będziemy chętnie przebywać z całą rodziną.

UWAGA!

Osoby, które nie są przekonane do aneksu, jednak nie mają możliwości innego rozplanowania kuchni, polecić można oddzielenie części mieszkalnej ruchomą przesłoną. W sklepach bez problemu znajdziemy rolety, parawany czy przesuwane drzwi, które będą pasowały stylem do reszty wnętrza. Jest to również komfortowe rozwiązanie dla osób, które czują się skrępowane (np. przed gośćmi), kuchennym bałaganem. Innym sposobem na wydzielenie części wypoczynkowej i kuchennej jest odgraniczenie ich za pomocą stołu lub wyższego barku. Wykorzystanie praktycznych mebli do przegrodzenia pokoju i kuchni sprawdzi się zwłaszcza w małych pomieszczeniach. W większych domach czy mieszkaniach można z powodzeniem wykorzystać kuchenną wyspę – to ciekawe i wygodne rozwiązanie dla osób, które lubią gotować wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi.

Urządzając aneks kuchenny musimy mieć na uwadze, że połączony z nim salon staje się automatycznie częścią kuchni. Dlatego też, wystrój i kolorystyka obu tych pomieszczeń powinny do siebie nawiązywać. Dotyczy to zarówno mebli, kolorów ścian jak i posadzki. Oczywiście, podłoga w aneksie może być wykonana z innego materiału niż w pokoju. W kuchni sprawdzają się najlepiej płytki podłogowe, podczas gdy salon stanie się przytulniejszy dzięki deskom czy panelom. Jednakże, warto mieć na uwadze, że jednolite pokrycie podłogi optycznie powiększy przestrzeń, wiec to dobre  rozwiązanie dla niewielkich pomieszczeń. Jeżeli zaś chodzi o meble kuchenne, należy raczej unikać górnych szafek, które mogą być zbyt przytłaczające. Zamiast nich skorzystamy z półek lub jednego wysokiego bloku szaf stojącego przy sąsiadującej z głównym blatem ścianie.

Co myślicie na ten temat? Macie inne pomysły/ sugestie dotyczące urządzania aneksu kuchennego? Podzielcie się nimi.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =

Polecamy