Wnętrza Jak urządzić aneks kuchenny?

Jak urządzić aneks kuchenny?

-

Kuchnia z aneksem jest idealna dla osób lubiących duże, jasne przestrzenie. Daje ona możliwość przebywania z pozostałymi domownikami podczas przygotowywania posiłków. Wspólne gotowanie w komfortowo urządzonym aneksie jest przyjemnością samą w sobie. Co więcej, otwarta przestrzeń sprawia, że nie ograniczamy dostępu do światła. Omawiane tutaj rozwiązanie nie jest jednak wolne od wad – do pokoju, z którym połączona jest kuchnia przenika nie tylko zapach gotowanych potraw, lecz także hałas pracującej zmywarki czy szumu wody. Dzięki odpowiedniej aranżacji aneksu, można zminimalizować te niedogodności oraz stworzyć wygodną i komfortową w użytkowaniu przestrzeń, gdzie będziemy chętnie przebywać z całą rodziną.

Uwaga!

Osoby, które nie są przekonane do aneksu, jednak nie mają możliwości innego rozplanowania kuchni, polecić można oddzielenie części mieszkalnej ruchomą przesłoną. W sklepach bez problemu znajdziemy rolety, parawany czy przesuwane drzwi, które będą pasowały stylem do reszty wnętrza. Jest to również komfortowe rozwiązanie dla osób, które czują się skrępowane (np. przed gośćmi), kuchennym bałaganem. Innym sposobem na wydzielenie części wypoczynkowej i kuchennej jest odgraniczenie ich za pomocą stołu lub wyższego barku. Wykorzystanie praktycznych mebli do przegrodzenia pokoju i kuchni sprawdzi się zwłaszcza w małych pomieszczeniach. W większych domach czy mieszkaniach można z powodzeniem wykorzystać kuchenną wyspę – to ciekawe i wygodne rozwiązanie dla osób, które lubią gotować wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi.

Urządzając aneks kuchenny musimy mieć na uwadze, że połączony z nim salon staje się automatycznie częścią kuchni. Dlatego też, wystrój i kolorystyka obu tych pomieszczeń powinny do siebie nawiązywać. Dotyczy to zarówno mebli, kolorów ścian jak i posadzki. Oczywiście, podłoga w aneksie może być wykonana z innego materiału niż w pokoju. W kuchni sprawdzają się najlepiej płytki podłogowe, podczas gdy salon stanie się przytulniejszy dzięki deskom czy panelom. Jednakże, warto mieć na uwadze, że jednolite pokrycie podłogi optycznie powiększy przestrzeń, wiec to dobre rozwiązanie dla niewielkich pomieszczeń. Jeżeli zaś chodzi o meble kuchenne, należy raczej unikać górnych szafek, które mogą być zbyt przytłaczające. Zamiast nich skorzystamy z półek lub jednego wysokiego bloku szaf stojącego przy sąsiadującej z głównym blatem ścianie.

Co myślicie na ten temat? Macie inne pomysły/ sugestie dotyczące urządzania aneksu kuchennego? Podzielcie się nimi.

Monika Magda

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Polecenie zapłaty a zlecenie stałe – porównanie

Wciąż wielu klientów polskich banków myli te dwie zupełnie inne, choć podobnie brzmiące usługi. Czym różni się polecenie zapłaty od zlecenia stałego? Podstawową różnicą obu tych płatności jest sposób realizacji transakcji.

Co grozi za brak dziennika budowy, tablicy informacyjnej na budowie?

Kierownik budowy odpowiada za prowadzenie dziennika budowy. Jeśli dochodzi do nieprawidłowości (w tym braku dziennika), kierownikowi grozi kara grzywny.

Zobacz też

Jak dopasować tekst do ścieżki – Corel?

Potrzebujesz zakrzywionej czcionki zgodnie z linia, obiektem? Otwórz Corel Draw i daj sobie 3 minuty!

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Jaką sukienkę na lato wybrać?

Odpowiednio wybrana sukienka na lato to idealny strój dla pań. Nie dość, że wyglądają w nich bardzo kobieco, to...

Może Cię zainteresuje: