Jak urządzić białą kuchnię?

Wnętrza    
ocena

Biały kolor, zwłaszcza w dziedzinie aranżacji wnętrz jest tym, czym czerń w modzie – ponadczasowym trendem, który wyjątkowo skutecznie opiera się upływowi czasu. Biel kojarzy się z czystością, schludnością, przestronnością – a to w przypadku kuchni wartości jak najbardziej pożądane. Na co zwrócić uwagę przy aranżacji tego pomieszczenia utrzymanego w jasnym kolorze?

Jak urządzić białą kuchnię?

http://pixabay.com

Biel to kolor, który pasuje do różnych stylów panujących we wnętrzach. Sprawdzi się zarówno w nowoczesnej, rustykalnej, jak i tradycyjnej kuchni. Podstawową zaletą aranżacji wnętrza z wykorzystaniem tego koloru jest dodanie mu przestronności, blasku i schludności. Ładnie utrzymana, biała kuchnia to miejsce, gdzie z przyjemnością się pracuje, lecz także spożywa posiłki.

Decydując się na jasną, utrzymaną w jednolitym kolorze kuchnię, musimy jednak zastosować kilka zabiegów w celu uniknięcia efektu nudy i monotonii. Nowoczesne wnętrze będzie wyglądało wyjątkowo atrakcyjnie, gdy wybierzemy białe, polerowane na wysoki błysk fronty szafek. Dopełnieniem będzie biała lodówka – jeżeli chodzi o ten sprzęt, obecnie wciąż utrzymuje się trend na kolorowe lub utrzymane w inoxie chłodziarki, co oznacza, ze te białe można kupić w bardziej przystępnych cenach. Przy tak jednolitym pod względem barwy wyposażeniu kuchni, możemy trochę bardziej poeksperymentować z wyglądem ścian. Wybierzmy na przykład płytki w bardziej zdecydowanym odcieniu, który będzie ładnie odbijał się od nieskazitelnej bieli szafek i blatów.

Wnętrze kuchni w stylu rustykalnym kojarzy nam się przede wszystkim z wszechobecnym drewnem. Kto jednak powiedział, że materiał ten nie może być bielony, a następnie, w celach ochronnych, pokryty lakierem? W ten prosty sposób stworzymy szafki przypominające te, które stoją w tradycyjnych, jakże pięknych, kuchniach w stylu śródziemnomorskim. Idealnym dopełnieniem takiego wnętrza będzie soczyście zielona roślinność osadzona w tradycyjnych, ceramicznych donicach. Świeże zioła, biel drewnianych mebli i promienie słońca wpadające przez okno stworzą niepowtarzalny i jakże optymistyczny efekt.

To tylko kilka propozycji na aranżację białej kuchni. Każdy z nas, kto zdecyduje się urządzenie ów pomieszczenia z dominacją tej właśnie barwy ma pewność, że zastosowane rozwiązanie szybko nam się nie znudzi i będzie „na czasie” mimo upływu lat. Jeżeli dodamy do tego fakt, iż nieuniknione w kuchni ślady brudu i kurzu są mniej widoczne na białych powierzchniach, nikt już chyba nie będzie miał wątpliwości, że pomieszczenie w tym kolorze to po prostu właściwy wybór.

Macie inne pomysły na urządzenie białej kuchni? Podzielcie się nimi!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =

Polecamy