Biel to kolor, który pasuje do różnych stylów panujących we wnętrzach. Sprawdzi się zarówno w nowoczesnej, rustykalnej, jak i tradycyjnej kuchni. Podstawową zaletą aranżacji wnętrza z wykorzystaniem tego koloru jest dodanie mu przestronności, blasku i schludności. Ładnie utrzymana, biała kuchnia to miejsce, gdzie z przyjemnością się pracuje, lecz także spożywa posiłki.

Decydując się na jasną, utrzymaną w jednolitym kolorze kuchnię, musimy jednak zastosować kilka zabiegów w celu uniknięcia efektu nudy i monotonii. Nowoczesne wnętrze będzie wyglądało wyjątkowo atrakcyjnie, gdy wybierzemy białe, polerowane na wysoki błysk fronty szafek. Dopełnieniem będzie biała lodówka – jeżeli chodzi o ten sprzęt, obecnie wciąż utrzymuje się trend na kolorowe lub utrzymane w inoxie chłodziarki, co oznacza, ze te białe można kupić w bardziej przystępnych cenach. Przy tak jednolitym pod względem barwy wyposażeniu kuchni, możemy trochę bardziej poeksperymentować z wyglądem ścian. Wybierzmy na przykład płytki w bardziej zdecydowanym odcieniu, który będzie ładnie odbijał się od nieskazitelnej bieli szafek i blatów.

Wnętrze kuchni w stylu rustykalnym kojarzy nam się przede wszystkim z wszechobecnym drewnem. Kto jednak powiedział, że materiał ten nie może być bielony, a następnie, w celach ochronnych, pokryty lakierem? W ten prosty sposób stworzymy szafki przypominające te, które stoją w tradycyjnych, jakże pięknych, kuchniach w stylu śródziemnomorskim. Idealnym dopełnieniem takiego wnętrza będzie soczyście zielona roślinność osadzona w tradycyjnych, ceramicznych donicach. Świeże zioła, biel drewnianych mebli i promienie słońca wpadające przez okno stworzą niepowtarzalny i jakże optymistyczny efekt.

To tylko kilka propozycji na aranżację białej kuchni. Każdy z nas, kto zdecyduje się urządzenie ów pomieszczenia z dominacją tej właśnie barwy ma pewność, że zastosowane rozwiązanie szybko nam się nie znudzi i będzie „na czasie” mimo upływu lat. Jeżeli dodamy do tego fakt, iż nieuniknione w kuchni ślady brudu i kurzu są mniej widoczne na białych powierzchniach, nikt już chyba nie będzie miał wątpliwości, że pomieszczenie w tym kolorze to po prostu właściwy wybór.

Macie inne pomysły na urządzenie białej kuchni? Podzielcie się nimi!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak ustawić meble w pokoju?
Następny artykułProjekt wnętrza – ile kosztuje, cena

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here