Jak urządzić biuro?

Wnętrza    
ocena

Chociaż biuro jest miejscem, gdzie wykonujemy swoje zawodowe obowiązki, nie oznacza to, że powinno być ono bezosobowe i nieciekawe wizualnie. Z drugiej strony, nadmiar dodatków i ozdób może nas dekoncentrować i przytłaczać wnętrze. Aranżując biuro, czy to we własnym mieszkaniu lub domu, czy też poza nim, należy odpowiednio wyważyć wszystkie elementy, aby powstało miejsce przede wszystkim funkcjonalne, w którym jednocześnie po prostu przyjemnie się przebywa.

Jak urządzić biuro?

sxc.hu

Najważniejszym meblem w biurze jest oczywiście biurko. Jeżeli dysponujemy niewielką przestrzenią i nie istnieje konieczność przyjmowania w pomieszczeniu klientów czy kontrahentów, powinniśmy przede wszystkim zadbać o duże i wygodne biurko, przy którym koncentrować się będzie nasza samodzielna praca. Jeżeli zaś nasze obowiązki zawodowe wiążą się z koniecznością odbywania służbowych spotkań w większym gronie, kolejnym istotnym elementem wyposażenia pokoju będzie stół konferencyjny. Mamy tutaj szeroki wybór mebli – od tradycyjnych, drewnianych stołów, po bardziej nowoczesne i minimalistyczne, wykonane ze stali, szkła lub połączenia tych materiałów.

Oprócz biurka (na którym powinien swobodnie zmieścić się komputer, niezbędne sprzęty i akcesoria biurowe) oraz ewentualnego stołu, należy wyposażyć pomieszczenie w wygodne krzesła. W miejscu pracy spędzamy dużą część naszego życia, więc komfort jest tutaj po prostu obowiązkowy. Krzesło powinno być miękkie, z regulowanym siedziskiem i wysokością oraz podnóżkiem. Brak odpowiedniej pozycji podczas siedzenia może zaowocować wadami postawy, więc odpowiednio wyprofilowane krzesło, obok funkcjonalnego biurka, jest podstawą przyjemnej i wygodnej pracy.

Urządzając biuro nie zapominajmy o odpowiednim oświetleniu. Niezbędne jest oczywiście główne, sufitowe źródło światła, lecz nie mniej ważna jest lampka na biurku czy dodatkowe lampki np. typu led, które nie tylko doświetlą wnętrze, lecz, jeśli umieścimy je np. za szklanymi regałami, pełnić będą także funkcje dekoracyjne.

UWAGA!

Pamiętajmy, że z uwagi na fakt, iż w biurze spędzamy często większą część dnia, warto zaaranżować tę przestrzeń w taki sposób, aby miło się tu przebywało. Uniwersalną i ożywiającą surowe biuro dekoracją będą żywe kwiaty w ozdobnych doniczkach, elegancki zegar czy stolik kawowy, przy którym można odpocząć i się zrelaksować. Z drugiej strony, lepiej zrezygnujemy ze sprzętów i przedmiotów, które mogą nas rozpraszać podczas pracy – naszym największym wrogiem w gabinecie może okazać się na przykład telewizor.

Macie jakieś inne pomysły na zaaranżowanie przestrzeni biurowej? Podzielcie się nimi!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =

Aby urządzić biuro wymagane są oczywiście nakłady finansowe - wydatki zwłaszcza, dla małych przydomowych firm mogą być barierą nie do przeskoczenia. Jeżeli nasze biuro wymaga remontu - pstryknij zdjęcie i weź udział w konkursie dla małych i średnich firm -> http://www.komputerswiat.pl/hewlett-packard/konkurs-dla-firm.aspx Konkurs 'Upgrade your Office' ;)

~ / 2012-11-09 12:06:41
oceń komentarz: (0) (0)

Mi się bardzo podobają proste, ale eleganckie stylizacje. Biuro musi być wygodne dla pracowników i dla klientów. Spędzamy w nim tyle czasu, że choć nie powinno nas odrywać od pracy, to jednak powinno być przytulne. Fajne, takie meble można znależć w sieci, jak np tutaj: http://www.tanie-meble-biurowe.com

~ / 2012-11-13 12:23:16
oceń komentarz: (0) (0)

Polecamy