Jak urządzić kącik do pracy?

Wnętrza    
ocena

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób skutecznie łączy obowiązki domowe i zawodowe, a elastyczność pracodawców sprawia, że wiele z nas może wykonywać swoją pracę w domowych pieleszach. Zarówno osoby, które prowadzą działalność gospodarczą we własnych czterech kątach, jak i ci, którzy zmuszeni są załatwiać sprawy służbowe po godzinach, powinny pomyśleć o zorganizowaniu sobie wygodnego kącika do pracy.

Jak urządzić kącik do pracy?

http://pixabay.com

W najbardziej komfortowej sytuacji są właściciele dużych mieszkań i domków jednorodzinnych. Na dużych powierzchniach łatwiej jest bowiem wydzielić nie tyle kąt, co cały pokój do pracy. Osobny gabinet będzie miejscem, gdzie możemy w pełni skupić się na swoich obowiązkach i odizolować od spraw domowych. Znajdziemy tam wyciszenie i spokój tak potrzebne podczas pracy.

Nie każdy jednak może poświęcić cały pokój na zorganizowanie gabinetu. W takim wypadku należy umiejętnie przygotować wybraną do tego celu część mieszkalną naszych czterech kątów. Kącik do pracy najlepiej wydzielić z dala od gwarnej części domu jak np. kuchnia czy pokój dzienny. Może się on znajdować w piwnicy, na poddaszu, antresoli lub strychu – to miejsca, gdzie raczej nie będą przeszkadzać nam inni domownicy.

Oczywiście, kącik do pracy można też urządzić w pokoju gościnnym czy innym rzadko używanym pomieszczeniu. Najlepiej, jeżeli jego okna nie wychodzą na ruchliwą ulicę, a drzwi są odpowiednio wyciszone. Pracownię zorganizować też można (jednak tylko w wypadku, gdy nie mamy innej możliwości) w salonie czy sypialni. W takim wypadku należy zadbać o odizolowanie kącika do pracy od reszty pomieszczenia. Tutaj z pomocą przychodzą nam takie rozwiązania jak ścianka, przesuwane drzwi bądź parawan.

Stanowisko pracy, bez względu na jego wielkość, wyposażone musi być przede wszystkim w biurko, wygodne krzesło i odpowiednie oświetlenie. Na wydzielonej przestrzeni pomieścić musimy wszelkie niezbędne do wykonywania obowiązków sprzęty jak laptop lub komputer stacjonarny, telefon, ewentualnie drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne. W przypadku dysponowania niewielką przestrzenią do pracy, najlepiej sprawdzą się notebooki. Same w sobie stanowi mobilne biuro i jeżeli pokój, w którym mamy wydzielony mini gabinet, zajmowany jest akurat przez dzieci czy gości innego domownika, możemy przenieść się z laptopem chociażby na balkon czy taras. Oczywiście, jest to rozwiązanie tymczasowe i należy stosować je w razie nagłych wypadków, a na co dzień wykonywać obowiązki w być może niewielkim, lecz odizolowanym, funkcjonalnym i wygodnym kąciku do pracy.

Dodalibyście coś do powyższych pomysłów? Dajcie znać!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =

warto postawic na kamien dekoracyjny ktory dodaje szyku i klasy danemu wnetrzu, duzy wybor roznego rodzaju kamienia ma bruk-bet

~ kamill / 2015-10-25 08:05:24
oceń komentarz: (0) (0)

Polecamy

Jak urządzić biuro?

Jak urządzić biuro?

Monika Magda

Jaka płyta do kuchni?

Jaka płyta do kuchni?

Anna Jabłońska, Biuro Projektowe

Aranżacja mieszkania w stylu skandynawskim

Aranżacja mieszkania w stylu skandynawskim

Anna Jabłońska, Biuro Projektowe