Wnętrza Jak urządzić kącik do pracy?

Jak urządzić kącik do pracy?

-

W najbardziej komfortowej sytuacji są właściciele dużych mieszkań i domków jednorodzinnych. Na dużych powierzchniach łatwiej jest bowiem wydzielić nie tyle kąt, co cały pokój do pracy. Osobny gabinet będzie miejscem, gdzie możemy w pełni skupić się na swoich obowiązkach i odizolować od spraw domowych. Znajdziemy tam wyciszenie i spokój tak potrzebne podczas pracy.

Nie każdy jednak może poświęcić cały pokój na zorganizowanie gabinetu. W takim wypadku należy umiejętnie przygotować wybraną do tego celu część mieszkalną naszych czterech kątów. Kącik do pracy najlepiej wydzielić z dala od gwarnej części domu jak np. kuchnia czy pokój dzienny. Może się on znajdować w piwnicy, na poddaszu, antresoli lub strychu – to miejsca, gdzie raczej nie będą przeszkadzać nam inni domownicy.

Oczywiście, kącik do pracy można też urządzić w pokoju gościnnym czy innym rzadko używanym pomieszczeniu. Najlepiej, jeżeli jego okna nie wychodzą na ruchliwą ulicę, a drzwi są odpowiednio wyciszone. Pracownię zorganizować też można (jednak tylko w wypadku, gdy nie mamy innej możliwości) w salonie czy sypialni. W takim wypadku należy zadbać o odizolowanie kącika do pracy od reszty pomieszczenia. Tutaj z pomocą przychodzą nam takie rozwiązania jak ścianka, przesuwane drzwi bądź parawan.

Stanowisko pracy, bez względu na jego wielkość, wyposażone musi być przede wszystkim w biurko, wygodne krzesło i odpowiednie oświetlenie. Na wydzielonej przestrzeni pomieścić musimy wszelkie niezbędne do wykonywania obowiązków sprzęty jak laptop lub komputer stacjonarny, telefon, ewentualnie drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne. W przypadku dysponowania niewielką przestrzenią do pracy, najlepiej sprawdzą się notebooki. Same w sobie stanowi mobilne biuro i jeżeli pokój, w którym mamy wydzielony mini gabinet, zajmowany jest akurat przez dzieci czy gości innego domownika, możemy przenieść się z laptopem chociażby na balkon czy taras. Oczywiście, jest to rozwiązanie tymczasowe i należy stosować je w razie nagłych wypadków, a na co dzień wykonywać obowiązki w być może niewielkim, lecz odizolowanym, funkcjonalnym i wygodnym kąciku do pracy.

Dodalibyście coś do powyższych pomysłów? Dajcie znać!

Monika Magda

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak nauczyć dziecko asertywności?

Asertywność jest pojęciem określającym umiejętność mówienia „nie” z jednoczesnym poszanowaniem uczuć drugiej osoby. To zdolność stawiania granic i nieuleganie innym. Odpowiednio wypracowana asertywność chroni przed manipulacjami i umożliwia obronę własnego zdania w akceptowalny sposób.

Chłoniak – objawy

Chłoniaka definiuje się jako klonalny rozrost komórek, które pochodzą z układu chłonnego. Wśród chłoniaków wyróżnia się ziarnicę złośliwą i chłoniaki nieziarnicze. Lokalizacja chłoniaków jest różna, ale najczęściej chorobowo zajęte są węzły chłonne, aczkolwiek umiejscawiać mogą się w pierścieniu Waldeyera, grasicy, wątrobie, szpiku, rzadziej w przewodzie pokarmowym, płucach, skórze, kościach czy w ośrodkowym układzie nerwowym.

Zobacz też

Jak głosować poza miejscem zamieszkania?

Wybory prezydenckie mamy już za sobą, czekają nas jeszcze w najbliższym czasie wybory parlamentarne i samorządowe. Procedura dotycząca głosowania poza miejscem zamieszkania jest zazwyczaj bardzo podobna. Przyjrzymy się możliwości głosowania poza mieszkańcem zamieszkania, która została opisana w Ustawie z dnia 12 kwietnia 2001r. Ordynacja wyborcza do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

Brandit, czyli niemiecka marka za rozsądna cenę

Praca w trudnych warunkach czy odbywanie wyczerpującej, lecz dającej wiele satysfakcji aktywności fizycznej poza domem, może być powodem, dla...

W poszukiwaniu pozytywów – czyli na jaką maseczkę się zdecydować, żeby wyglądać dobrze?

Obecna sytuacja związana z koronawirusem, zaskoczyła wszystkich. Nikt nie spodziewał się, że życie przeniesie się prawie w całości do...

Może Cię zainteresuje: