Jak urządzić kawalerkę?

Wnętrza    
ocena

Aranżacja kawalerki jest nie lada wyzwaniem. Najważniejsze to zmieścić wszystkie potrzebne funkcje na niewielkiej powierzchni mieszkania i znaleźć dobre, wywarzone proporcje. W takim mieszkaniu musimy wygospodarować miejsce na salon, miejsce do spania, kuchnię, jadalnię, miejsce do pracy. Duży pokój musi pełnić dwie role - dzienną, kiedy będzie reprezentacyjnym salonem i nocną, kiedy powinien zamienić się w sypialnię.

Jak urządzić kawalerkę?

photoxpress.com

Dobrze kiedy przestrzeń mieszkania, może poza łazienką, będzie otwarta - mieszkanie będzie wydawało się większe, niż w momencie kiedy podzielimy je ścianami. Komunikacja w mieszkaniu zwykle zabiera sporo miejsca, więc może warto z niej zrezygnować i otworzyć - dzięki temu pokój dzienny zyska parę metrów kwadratowych.

Nawet w dużych mieszkaniach, urządzonych nowocześnie, coraz częściej pojawia się trend na otwartą kuchnię. W kawalerce wystarczy aneks kuchenny - otwarty na salon lub znajdujący się w przejściu (korytarzu). Kuchnię w kawalerce często tworzy jedna ściana - musimy na niej zmieścić zlewozmywak, lodówkę oraz pozostałe AGD, a przy tym zostawić choćby niewielki blat roboczy. Wykorzystując każdy fragment powierzchni - szafki górne zdublujmy aż do sufitu. Przy aneksie kuchennym przyda się choćby najmniejszy stół, przy którym będziemy spożywać posiłki. Jeśli nie mamy miejsca na urządzenie niewielkiej jadalni, możemy użyć składanego stołu, a raczej blatu montowanego do ściany.

W ogóle ciekawym pomysłem przy urządzaniu kawalerki jest używanie mebli mobilnych, składanych, ukrytych w ścianie, szafie, itd. W ten sposób możemy zgrabnie ukryć potrzebne do normalnego funkcjonowania sprzęty i zyskujemy więcej przestrzeni - nasze mieszkanie nie będzie wyglądało na zagracone. Takie składane i mobilne systemy oferuje m.in. firma IKEA.

Istnieją również zabudowy meblowe, które wyglądem przypominają bardziej nowoczesną szafę niż tradycyjną meblościankę, z których jednym ruchem możemy wysunąć łóżko, stół
z ławami do siedzenia czy biurko do pracy. Przed wizytą gości, szybko możemy niepotrzebne meble schować z powrotem do szafy. Są to bardzo sprytne i nowoczesne rozwiązania.

Jeśli powierzchnia naszej kawalerki jest bardzo mała, możemy optycznie ją powiększyć za pomocą luster - jeśli użyjemy dużego lustra na całą ścianę, wnętrze mieszkania będzie odbijało się w nim i będzie wydawało się większe. Możemy również użyć fototapety lub grafiki, która ma głębię i perspektywę - patrząc na taką ścianę będziemy mieć wrażenie, że dalej coś się jeszcze znajduje.

Dalej nie wiesz jak urządzić kawalerkę? Zobacz film LEROY MERLIN:

 

W jakim stylu chcecie zaaranżować Waszą kawalerkę? Skąd taki pomysł na aranżację?

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =

Polecamy