Jak urządzić kuchnię w stylu angielskim?

Wnętrza    
ocena

Styl angielski jest przeznaczony dla osób, które lubią tradycyjne klasyczne wnętrza, stonowane kolory, domową atmosferę. Często pojawia się w mieszkaniach stylizowanych na wiejskie. Jednak dobrze się również łączy z wnętrzem mieszkania urządzonym w bardziej nowoczesnym stylu. Kuchnia angielska jest niezwykle piękna, bo jasna, ciepła, funkcjonalna.

Jak urządzić kuchnię w stylu angielskim?

morguefile.com

Przeważające kolory to pastele, biel, beż, często ecru i wanilia. Kuchnia ma zazwyczaj dużo zabudowanych szafek, półek, szuflad i mniejszych szufladek. Wszystkie sprzęty kuchenne mają swoje miejsce. Pełno jest w niej dekorów, listew ozdobnych, pilastrów.

Fronty mebli kuchennych mają ramy, są profilowane, bywają również rzeźbione. Można je również postarzać patyną lub cieniować farbami - jeśli wolimy bardziej retro styl. Doskonale do takiej kuchni pasuje blat wykonany z drewna lub płytek (np. 10x10).

Nad blatem kuchennym na wys. ok. 60cm układa się najczęściej  małe płytki ceramiczne.

Główne miejsce zajmuje kuchenka i dekoracyjny okap. Kuchenka może być wbudowana, ale pięknie prezentuje się również wolnostojąca lub wstawiona jako słupek (nie wbudowana).

Oczywiście najbardziej do tego stylu pasuje piec lub płyta gazowa, jednak można pokusić się o bardziej nowoczesne rozwiązania. Styl angielski, czy rustykalny są obecnie bardzo modne. Dlatego też wiele firm w swoim asortymencie posiada stylizowane płyty, piekarniki, lodówki, ekspresy do kawy, czajniki, zegary, okapy, radia, telewizory, tostery  i wiele innych elementów, które pomogą nam podtrzymać charakter stylu. Są to m.in. firma Smeg, Gorenje, Ardo, Candy, Teka.

Ważnym  i niezwykle ozdobnym elementem, tak jak wspomniałam jest okap. Często jest obudowany dekoracyjnymi listwami lub półeczkami, na których stoją  przyprawy. Może mieć również przymocowane dekoracyjne haczyki, na których wiszą garnki lub zwisa z nich  np. czosnek lub inne aromatyczne przyprawy.

Kuchni angielskiej raczej nie charakteryzuje minimalizm - wręcz przeciwnie, wszystkiego jest dużo, dużo akcesoriów stoi na wierzchu blatu, dookoła wiszą przyprawy, wędliny, naczynia, sztućce. Kuchnia jest jednak ciepła i przytulna.

Pojawiają się również regały i witryny na zastawę stołową, przeszklone szafki ze szprosami, które nadają lekkości zabudowie kuchennej.

jak urządzić kuchnięmorguefile.com

Okno w kuchni przyozdabia się najczęściej roletą rzymską. Wzory charakterystyczne dla angielskiego stylu to paski, kratki i delikatne kwiaty.

Kuchnia angielska doskonale prezentuje się cała w bieli i ecru, ale można również te kolory złamać - np. poprzez bordowe lub brązowe płytki, elementy drewniane w kolorze naturalnym.

Czy resztę pomieszczeń również chcecie zaaranżować w stylu angielskim? Co Wam się w nim podoba?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =

Polecamy