Jak urządzić małą kuchnię?

Wnętrza    
ocena

Urządzenie małej kuchni jest prawdziwym wyzwaniem. Konieczna jest dobra organizacja przestrzeni, która zapewni nam przede wszystkim funkcjonalność tego pomieszczenia.

Jak urządzić małą kuchnię?

sxc.hu

Kuchnia to bardzo ważne miejsce. Musimy mieć wystarczającą przestrzeń, po której będziemy swobodnie się poruszać. Schowki, półki i wieszaczki są wręcz niezbędne. Jak zmieścić sprzęt AGD i wystarczającą ilość półek, w których pomieścimy nie tylko produkty spożywcze, lecz także garnki, zastawę i całą masę kuchennych akcesoriów.

Aby pomieszczenie sprawiało wrażenie bardziej przestronnego, koniecznie trzeba schować wszystkie przedmioty z pola widzenia. Potrzebne są zatem pojemne, funkcjonalne szafki i pawlacze, które będziemy mogli w tym celu wykorzystać.

Małą kuchnię powinniśmy pomalować na jasny kolor. Warto wybrać także jasne płytki, zarówno na ścianę, jak i na podłogę, które optycznie powiększą małą przestrzeń. Meble wybierajmy w kolorze olchy, jasnego jesionu lub sosny. Niewskazane są ciężkie i ciemne meble, które przytłumią i tak małe wnętrze. Jeśli to możliwe powinniśmy zrezygnować z szafek wiszących, aby uzyskać wrażenie większej przestronności. Możemy sobie na to pozwolić, jeśli posiadamy komórkę usytuowaną bezpośrednio przy kuchni, w której możemy schować niektóre produkty i kuchenne akcesoria.

Jeśli jest to możliwe to powinniśmy urządzić jadalnię. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli usunąć stół i krzesła poza obręb kuchni. Posiłki możemy przygotowywać wówczas na blatach szafek lub na środku kuchni zaaranżować wyspę z osobnym blatem, przeznaczonym właśnie w tym celu. Jeśli mamy zbyt małą przestrzeń na budowę wyspy możemy zainstalować wysuwany blat roboczy, który będziemy rozkładać tylko wówczas, gdy będziemy chcieli z niego skorzystać.

Aby maksymalizować funkcjonalność szafek, warto kupić kosze cargo, które pozawalają na efektywne wykorzystanie przestrzeni wewnętrznej szafek. W półkach narożnych zaś możemy zainstalować obrotnice, dzięki którym zyskamy swobodny dostęp do wszystkich produktów.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
2.13
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =

Polecamy