Jak urządzić małą łazienkę?

Wnętrza    
ocena

Mała łazienka może okazać się znacznie bardziej przestronna, jeśli zastosujemy kilka skutecznych aranżacyjnych sztuczek.

Jak urządzić małą łazienkę?

sxc.hu

Urządzanie małej łazienki to duży problem. Powinniśmy zastanowić się, jakie mamy priorytety – czy chcemy wannę, czy może wystarczy prysznic z głębokim brodzikiem. Dodatkowo problematyczne staje się rozmieszczenie wszystkich urządzeń, akcesoriów i kosmetyków. Jeśli dodatkowo chcemy uzyskać wrażenie względnej przestronności, wówczas konieczny będzie dobry projekt aranżacji wnętrza.

Jeśli mamy małą łazienkę, powinniśmy wybrać odpowiednią pralkę. Na rynku dostępne są obecnie wąskie pralki, których pojemność jest wystarczająca dla przeciętnej rodziny. Najważniejszą decyzją jest wybór wanny lub kabiny prysznicowej. Jeśli mamy małą łazienkę z pewnością prysznic będzie bardziej praktycznym rozwiązaniem. Jeśli jednak możemy pozwolić sobie na zagospodarowanie nieco większej przestrzeni warto zdecydować się na wannę i zainstalować do niej parawan prysznicowy. Jest to najbardziej uniwersalne rozwiązanie, zwłaszcza, gdy mamy małe dzieci, które wygodniej kąpać w wannie.

Kluczowy jest także wybór terakoty. Niektórzy producenci mają serie przeznaczone dla małych łazienek. Produkty te charakteryzują się mniejszymi rozmiarami oraz wyjątkowym designem, który sprawia wrażenie lekkości. Kabina prysznicowa powinna mieć owalny kształt i przezroczyste ściany. Dzięki temu zyskamy wrażenie większej przestrzeni. Wanna z kolei powinna mieć asymetryczny kształt, dzięki czemu zajmie zdecydowanie mniej miejsca i nie pomniejszy optycznie wnętrza.

W małej łazience ważne jest zainstalowanie półek i wieszaków w ilości pozwalającej na utrzymanie porządku. Niektórzy decydują się na instalację dodatkowego grzejnika, który jest przydatny szczególnie w zimie, gdyż umożliwia nam szybkie suszenie mokrych ręczników.

Płytki powinny być jasne, najlepiej w chłodnym odcieniu – błękity, zielenie i niebieskawe fiolety. Wskazany jest także dyskretny wzór, który optycznie powiększa. Dodatkowo duże lustra umieszczone na przeciwległych ścianach mogą optycznie powiększyć łazienkę. Ważne jest także odpowiednie oświetlenie. Jeśli nie mamy w łazience okna, powinniśmy zadbać o to, aby sztuczne światło miało odcień zbliżony do naturalnego.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =

Polecamy