Jak urządzić mieszkanie dla singla?

Wnętrza    
ocena

Wydawać by się mogło, że mieszkanie dla singla nie różni się niczym szczególnym od lokum przeznaczonego dla rodzin. To jednak tylko pozory. Różnice nie opierają się tylko i wyłącznie na zwykle mniejszej powierzchni czterech kątów, lecz również, a raczej przede wszystkim, na szeregu rozwiązań aranżacyjnych, które dopasowane są do odmiennych potrzeb i stylu życia osoby mieszkającej w pojedynkę.

Jak urządzić mieszkanie dla singla?

http://pixabay.com

Dom dla rodziny z dziećmi ma być przede wszystkim przestronny i funkcjonalny, singiel z kolei szuka zazwyczaj głównie wysokiego komfortu i dającej swobodę otwartej przestrzeni. W budownictwie nowego typu przedpokój często połączony jest z pokojem dziennym, a ten z kolei – z aneksem kuchennym. To, co wydaje się mało praktycznym rozwiązaniem w przypadku kilkuosobowej rodziny, stanowi główną zaletę lokum przeznaczonego dla osoby mieszkającej w pojedynkę. Mieszkanie dla singla nie musi mieć wyraźnie wydzielonych poszczególnych stref. Połączenie powierzchni daje poczucie przestronności, i, co za tym idzie, większej swobody. Takie rozwiązanie tworzy też klimat otwartości, który jest jak najbardziej wskazany w mieszkaniu zazwyczaj częściej przyjmujących gości singli.

Wróćmy na chwilę do wspomnianego wcześniej wysokiego komfortu. Ujawnia się on nie tylko w użytych do wykończenia wnętrza materiałach najwyższej klasy, wyposażeniu, lecz także dodatkach i sprzętach. W kuchni singla nie zabraknie więc najnowszego modelu ekspresu do kawy czy też chłodziarki do wina. Łazienka zaś to nie tyle użytkowe pomieszczenie do wykonywania codziennej toalety, co luksusowa oaza spokoju, relaksu i odprężenia przypominająca, dzięki umiejętnemu doborowi dodatków, wytworne spa.

W pokoju dziennym najważniejszym meblem jest rozkładana kanapa, która w nocy często przeobraża się w posłanie singla. Osoby mieszkające w pojedynkę nigdy nie zapominają o zapewnieniu komfortowych warunków dla gości, więc obok sofy stoją zazwyczaj wygodne fotele. Jest już niemalże regułą, że w salonie singla znaleźć można najnowszy model kina domowego z zestawem głośników. W pokoju tym nie powinno zabraknąć też stolika, który niejednokrotnie pełni też rolę miejsca do pracy.

UWAGA!

Single zazwyczaj nie lubią spędzać czasu na wykonywaniu domowych obowiązków i sprzątaniu. Z pomocą przychodzi więc wyposażenie w postaci zmywarki do naczyń oraz komody z funkcjonalnie zorganizowanymi przegrodami czy różnego rodzaju segregatory. Każde rozwiązanie, które przy minimalnym trudzie pozwoli ograniczyć bałagan, jest więc w mieszkaniu singla jak najbardziej mile widziane.

Jak wyobrażacie sobie swojej wymarzone mieszkanie? Podzielcie się chociaż kilkoma detalami :)

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =

Polecamy