Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

Wnętrza    
ocena

Urządzenie pokoju dziewczęcego wymaga od rodziców szczególnej kreatywności i zrozumienia potrzeb swojej pociechy. Powinni oni zadbać o to, aby w pomieszczeniu nie zabrakło elementów, które podkreślą charakter wnętrza, jak też wspomogą rozwój córeczki. Wskazówek dotyczących tego, jak zaaranżować pokój dla dziewczynki najlepiej jest szukać po prostu obserwując, czym fascynuje się dziecko, a za czym nie przepada.

Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

http://pixabay.com

Najważniejszym etapem urządzania wnętrza będzie wybór mebli. Powinny być one przede wszystkim bezpieczne i dostosowane do wieku dziewczynki. Podobnie jak w przypadku pokoju chłopięcego, najskuteczniejszym rozwiązaniem będą tu wszelkie systemy, których wysokość i szerokość można regulować.

Dziewczynki to z natury miłośniczki ładnych i kolorowych przedmiotów. Warto więc zadbać o to, aby w pokoju córki nie zabrakło typowo ozdobnych gadżetów. Dobierając je, kierujmy się zainteresowaniami pociechy. Przykładowo, możemy kupić zegar ścienny z motywem z ulubionej bajki czy filmu naszej córeczki. To samo może dotyczyć budzika, który ustawimy na biurku, obrazów ściennych czy nawet zasłon. W dzisiejszych czasach, sklepy oferują niezliczoną ilość akcesoriów i dekoracji do pokoju dziecięcego.

Miejmy na uwadze, że małe dziewczynki wprost uwielbiają gromadzić różnego rodzaju pamiątki. Możemy więc postawić w ich pokoju specjalne, wygodne siedzisko z otwieraną klapką. W znajdującym się pod nią pojemniku córka będzie mogła przechowywać swoje cenne skarby. Dziewczynki to z reguły małe artystki – dlatego warto przewidzieć w ich pokoju miejsce na mały stoliczek z krzesełkiem (może być nawet plastikowy), przy którym będzie mogła malować i rysować. Zachęci ją do tego nie tylko własna wyobraźnia, lecz także kolorowe wiaderka z kredkami i innymi plastycznymi akcesoriami przymocowane do wygodnego ściennego relingu. 

W pokoju małej dziewczynki warto też uwzględnić obecność roślinek – córka z pewnością najbardziej polubi te kwitnące. Jeżeli do kwiatka dokupimy ładną, kolorową konewkę, zachęcimy pociechę do opieki nad roślinką. Taki dodatek spełni więc zarówno funkcję dekoracyjną, jak i edukacyjną.
W pokoju naszej córki powinny królować jasne i żywe kolory. Możemy pokusić się o różne połączenia barw, dzięki którym skutecznie ożywimy nie tylko dziecięcy pokój, lecz także wizualne zmysły naszej pociechy.

Ciekawym i niedrogim dodatkiem do pokoju dziewczynki są niewątpliwie ścienne naklejki prezentujące np. postacie z ulubionych bajek. Jak jednak wiadomo, kobieta (nawet ta najmłodsza) zmienną jest, więc jeśli naszej małej damie szybko znudzi się dany motyw, możemy go w łatwy sposób usunąć ze ściany i zastąpić nowym. Zarówno w kwestii naklejek, jak i innych elementów wyposażenia wnętrz (zwłaszcza tych dekoracyjnych), warto jest postawić na uniwersalne wzory – kwiatki, misie czy inne miłe zwierzaki na pewno wywołają uśmiech na twarzy naszej córki.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =

Polecamy