Jak urządzić pokój dziecięcy?

Wnętrza    
ocena

Urządzenie pokoju dla dziecka to marzenie każdej kobiety, a przyszłe mamy wręcz nie mogą się doczekać tej chwili. Jak urządzić pokój dziecięcy, aby sprzyjał nie tylko maleństwu, ale także jego rodzicom?

Jak urządzić pokój dziecięcy?

sxc.hu

Pokój dziecka powinien być urządzony w jak najbardziej funkcjonalny sposób, aby rozstawienie mebli i przyborów pomagało rodzicom w opiece nad dzieckiem. Kolor ścian nie powinien być zbyt żywy, aby nie męczyć jeszcze niewykształconego wzroku maleństwa. Najlepsze są ciepłe i pastelowe kolory, przyjazne dla dziecka.

Ważne jest, aby łóżeczko nie było postawione zaraz przy kaloryferze, gdyż zimną jego ciepło będzie wysuszać błonę śluzową noska maluszka. Również niekorzystne jest ulokowanie łóżeczka pod oknem. Pamiętajmy, iż niektóre okna nie są całkiem szczelne i zimną przepuszczają chłód, co może doprowadzić dziecko do choroby. Zatem łóżeczko powinno być postawione w jak najbardziej dogodnym miejscu, przy ścianie, z daleka od okna i kaloryfera.

W oknach powinny być zamontowane rolety, które w razie słońca będzie można opuścić i stworzyć dziecku komfortowe warunku do snu czy zabawy.

Najlepiej, aby w pobliżu łóżeczka postawić komodę, w której będą umieszczone posegregowane ubranka, jak również kosmetyki pielęgnacyjne i pieluszki, które powinny być w szczególności pod ręką. Na komodzie można postawić przewijak, jednakże rodzice muszą pamiętać, że nie wolno im pozostawić nawet na sekundę dziecka samego na przewijaku.

Wszystkie zabawki i pluszaki warto umieścić na regale, który ulokujemy na drugiej ścianie, bądź w narożniku. W pokoju dziecka powinien być także bujaczek i mata edukacyjna, które w fantastyczny sposób uatrakcyjnią dziecku czas. Rodzice powinni zastanowić się nad umieszczeniem dywanu w pokoju dziecka, w którym zbiera się najwięcej kurzu i roztoczy powodujących u wielu dzieci alergię.

Baczną uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo dziecka nie tylko w swoim pokoju, ale i w całym domu. Jeżeli dostępne są kontakty, ostre rogi bądź inne stanowiące zagrożenie przedmioty, należy zakupić specjalne osłony.

UWAGA!

Urządzając pokój dla dziecka przede wszystkim należy pod uwagę wziąć bezpieczeństwo malca, jak również praktyczne rozstawienie przedmiotów i mebli, aby ułatwiały rodzicom dostęp do ubranek i kosmetyków podczas jednoczesnej opieki nad dzieckiem.

Co myślicie na ten temat? Macie inne pomysły/ sugestie dotyczące urządzania pokoju dziecięcego? Podzielcie się nimi.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =

Polecamy