Jak urządzić pokój dziecinny?

Wnętrza    
ocena

Urządzanie pokoju dziecięcego to ogromna przyjemność. Musimy jednak pamiętać, że poza wyjątkowym wyglądem powinien on być także funkcjonalny.

Jak urządzić pokój dziecinny?

sxc.hu

Wybierając wystrój wnętrza pokoju dziecięcego powinniśmy wybrać łagodną kolorystykę, która będzie korzystnie wpływała zarówno na samopoczucie dziecka, jak również jego mamy. Pokój powinien być tak urządzony, aby opieka nad maleństwem nie nastręczała wielu trudności.

Najważniejsze rzeczy w pokoju niemowlęcym to łóżeczko, stolik do przewijania, miejsce na środki pielęgnacyjne, komoda na ubranka, krzesło lub wygodny fotel do karmienia. Nie powinniśmy wstawiać do pokoju małego dziecka zbyt wielu mebli, ponieważ ograniczona przestrzeń utrudni mu swobodne przemieszczanie się w trakcie nauki chodzenia czy bezpieczne poruszanie się w chodziku.

Ściany możemy ozdobić na wiele sposobów. Poza ręcznym malowaniem wzorów warto kupić zestaw naklejek, które możemy nakleić zgodnie z propozycjami aranżacyjnymi zamieszczonymi na stronie sprzedawcy lub producenta.

Wybierając materiał, który położymy na podłodze, należy rozważyć wiele możliwości. Najlepszym rozwiązaniem jest naturalne drewno. Jest łatwe w utrzymaniu, można je odnawiać. Jeśli robimy modyfikowaną podłogę, łącząc parkiet i płytki możemy zainstalować także ogrzewanie podłogowe, aby dziecku które raczkuje lub chodzi na bosaka, było ciepło. Puchate wykładziny i miękkie dywany są z pewnością miłe w dotyku i pięknie wyglądają, jednakże stanowią niekorzystne rozwiązanie dla alergików. Dobrym rozwiązaniem mogą być bawełniane dywaniki, które są łatwe do czyszczenia.

Ważnym elementem pokoju dziecięcego jest oświetlenie. Przede wszystkim miejsce dla dziecka powinno znajdować się w słonecznej części domu. Poza naturalnym światłem konieczne jest zapewnienie dobrego sztucznego oświetlenia. Warto jednak zainstalować regulator, który pozwoli nam zapewnić półmrok w pokoju w czasie usypiania.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =

Polecamy

Jak urządzić biuro?

Jak urządzić biuro?

Monika Magda

Jaka płyta do kuchni?

Jaka płyta do kuchni?

Anna Jabłońska, Biuro Projektowe

Aranżacja mieszkania w stylu skandynawskim

Aranżacja mieszkania w stylu skandynawskim

Anna Jabłońska, Biuro Projektowe