Wnętrza Jak urządzić pokój dziecinny?

Jak urządzić pokój dziecinny?

-

Wybierając wystrój wnętrza pokoju dziecięcego powinniśmy wybrać łagodną kolorystykę, która będzie korzystnie wpływała zarówno na samopoczucie dziecka, jak również jego mamy. Pokój powinien być tak urządzony, aby opieka nad maleństwem nie nastręczała wielu trudności.

Najważniejsze rzeczy w pokoju niemowlęcym to łóżeczko, stolik do przewijania, miejsce na środki pielęgnacyjne, komoda na ubranka, krzesło lub wygodny fotel do karmienia. Nie powinniśmy wstawiać do pokoju małego dziecka zbyt wielu mebli, ponieważ ograniczona przestrzeń utrudni mu swobodne przemieszczanie się w trakcie nauki chodzenia czy bezpieczne poruszanie się w chodziku.

Ściany możemy ozdobić na wiele sposobów. Poza ręcznym malowaniem wzorów warto kupić zestaw naklejek, które możemy nakleić zgodnie z propozycjami aranżacyjnymi zamieszczonymi na stronie sprzedawcy lub producenta.

Wybierając materiał, który położymy na podłodze, należy rozważyć wiele możliwości. Najlepszym rozwiązaniem jest naturalne drewno. Jest łatwe w utrzymaniu, można je odnawiać. Jeśli robimy modyfikowaną podłogę, łącząc parkiet i płytki możemy zainstalować także ogrzewanie podłogowe, aby dziecku które raczkuje lub chodzi na bosaka, było ciepło. Puchate wykładziny i miękkie dywany są z pewnością miłe w dotyku i pięknie wyglądają, jednakże stanowią niekorzystne rozwiązanie dla alergików. Dobrym rozwiązaniem mogą być bawełniane dywaniki, które są łatwe do czyszczenia.

Ważnym elementem pokoju dziecięcego jest oświetlenie. Przede wszystkim miejsce dla dziecka powinno znajdować się w słonecznej części domu. Poza naturalnym światłem konieczne jest zapewnienie dobrego sztucznego oświetlenia. Warto jednak zainstalować regulator, który pozwoli nam zapewnić półmrok w pokoju w czasie usypiania.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

Katarzyna Matczuk

Katarzyna Marczuk - ukończyła studia na kierunku filologia polska. Byłą redaktorem naczelnym portalu kraj24.pl, współpracowała z wieloma czasopismami i wydawnictwami o tematyce lifestylowej, m.in z portalem Seniorzy.pl. Od wielu lat tworzy teksty o charakterze poradnikowym, związane z urodą, stylizacją i innymi dziedzinami życia. Obecnie pracuje jako copywriter.

 

Nasz specjalista o sobie:

Jestem typową kobietą, która uwielbia zakupy, komedie romantyczne i spotkania z przyjaciółmi. Poza babskimi rozrywkami pasjonują mnie sztuki walki, piłka nożna i jazda na rolkach.

Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu copywriterem. Lubię dokształcać się, zdobywać nowe doświadczenia w różnych dziedzinach. Nieokiełznana ciekawość świata skłoniła mnie do ukończenia kursu wirażu i stylizacji, dzięki czemu nauczyłam się jak podkreślić swoja urodę i zadbać o zdrową skórę.

Lubię wiedzieć, co jeść, aby czuć się dobrze i zachować świetną sylwetkę. Niewiele osób o tym wie, ale czasami zamieniam się w prawdziwą kurę domową i gotuję pyszne obiady dla całej rodziny. Wówczas trzymam się jednej zasady: gotuj smacznie i zdrowo!

Uprawiam sport, który pozwala utrzymać moje ciało w doskonałej kondycji. Bez niej nie mogłabym dotrzymać kroku moim rozbrykanym bliźniakom. Ala i Olek mają już cztery lata i każdego dnia zaskakują mnie swoją przenikliwością, wyrazistością charakterów i pasją poznawania otaczającego ich świata. Kiedy opiekujesz się dziećmi po pewnym czasie stajesz się encyklopedią medycyny naturalnej i ludowej, tak też jest w moim przypadku.

Zdrowie i uroda to tematy bliskie każdej kobiecie. Jako początkująca wizażystka i konsultantka znanej firmy dystrybuującej kosmetyki, szczególnie wnikliwie śledzę nie tylko nowe techniki makijażu, lecz także skuteczne sposoby pielęgnacji ciała, oraz trendy panujące w kosmetologii. Często testuję nowe kosmetyki poznając ich dobre i złe strony. Potrafię wyciągać wnioski i chętnie dzielę się swoimi uwagami. Na mojej ocenie często polegają przyjaciółki, których jeszcze nigdy nie zawiodłam swoimi radami.

Kocham życie i wyzwania, jakie ono kryje w sobie. Wierzę, że przeznaczenie spoczywa w naszych rękach i w największym stopniu zależy ono od naszego samopoczucia. To jak się czujesz i co myślisz, wpływa na to, jak żyjesz. Piszę o tym, co mnie fascynuje, porusza, interesuje. Pisanie to największa z moich pasji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Duszona botwinka – przepis

Botwinka jest nie tylko smaczna, ale również bardzo zdrowa. Dlatego też warto dodawać ją – pod różnymi postaciami – do obiadu.

Objawy depresji

Depresja, w zależności od objawów, może mieć przebieg łagodny, umiarkowany bądź ciężki. Czasami problemem może być również jej właściwa diagnoza. Dzieje się tak dlatego, że objawy choroby traktujemy jako reakcję na problemy życiowe czy traumatyczne doświadczenia.

Zobacz też

Filtr polaryzacyjny – co to jest, co daje, zastosowanie

Filtr polaryzacyjny ma postać kołową i podobny jest do innych filtrów nakręcanych na obiektyw. Różni się od nich tylko tym, że zamiast jednego szkła ma dwa i pierścień, którym możemy regulować kierunek światła. Te dwa niezwykłe szkiełka powinny być dołączane do wszystkich obiektywów.

Brandit, czyli niemiecka marka za rozsądna cenę

Praca w trudnych warunkach czy odbywanie wyczerpującej, lecz dającej wiele satysfakcji aktywności fizycznej poza domem, może być powodem, dla...

W poszukiwaniu pozytywów – czyli na jaką maseczkę się zdecydować, żeby wyglądać dobrze?

Obecna sytuacja związana z koronawirusem, zaskoczyła wszystkich. Nikt nie spodziewał się, że życie przeniesie się prawie w całości do...

Może Cię zainteresuje: