Jak urządzić pokój dzienny?

Wnętrza    
ocena

Pokój dzienny jest miejscem, gdzie ciągle coś się dzieje. Spotkania z przyjaciółmi, zabawy z dziećmi, spokojne wieczory przez telewizorem, często też praca i wspólne spożywanie posiłków – jak widać, pomieszczenie to pełnić musi wiele rozmaitych ról. Właśnie dlatego, należy starannie przemyśleć jego aranżację, aby wnętrze nie tylko cieszyło oko, lecz także było wygodne, komfortowe i przytulne.

Jak urządzić pokój dzienny?

photoxpress.com

Takie a nie inne urządzenie pokoju dziennego w dużej mierze zdeterminowane będzie przez jego układ ścian, wysokość i powierzchnię. Inaczej zaaranżujemy przestrzeń, gdy pokój połączony jest z kuchnią, inaczej zaś w przypadku, gdy stanowi oddzielne pomieszczenie. Salon z aneksem kuchennym wymaga szczególnej dbałości o to, aby poszczególne sfery pełniące odmienne funkcje były z jednej strony wygodnie wydzielone, z drugiej  ze sobą współgrały. Do rozgraniczenia powierzchni kuchennej od dziennej można wykorzystać inne wyłożenie podłogi. W części salonowej sprawdzą się deski, parkiet czy  panele, zaś w aneksie – praktyczne z uwagi na łatwe utrzymanie w czystości i odporność na wilgoć płytki ceramiczne. Jeżeli pokój dzienny połączony jest z aneksem, powinniśmy też zadbać o to, aby meble, kolory ścian, wyposażenie oraz dekoracje tych dwóch stref do siebie pasowały. Taki efekt uzyskamy przez utrzymanie całej powierzchni w jednym stylu nawet mimo innych materiałów wykończeniowych. Dobrym pomysłem jest też kupno szafek, które nie zdradzają dosłownie swojego kuchennego przeznaczenia, dzięki czemu pokój i aneks stanowić będą zgraną i jednolitą całość.

Zamknięty pokój dzienny daje nam możliwość zaaranżowania go w dowolnym stylu, bez względu na klimat i charakter panujący w innych domowych pomieszczeniach. Z drugiej strony, pokój taki będzie na pewno mniejszy, wiec jego wyposażenie i umeblowanie ograniczmy do niezbędnego minimum. Współczesne trendy w urządzaniu wnętrz zmierzają ku minimalizmowi i prostocie, którą jednak można przełamać odpowiednimi dodatkami. Efekt zbyt surowych mebli o stalowym, metalowym czy szklanym wykończeniu zniwelujemy odpowiednim oświetleniem, eleganckimi elementami dekoracyjnymi i wprowadzeniem do pokoju miękkich tkanin w ciepłych barwach (koce, zasłony, narzuty, dywany, bieżniki).

Urządzanie pokoju dziennego to kwestia niezwykle indywidualna. Na próżno można by wymieniać poszczególne przykłady i pomysły, które pasowałyby do takich a nie innych cech pomieszczenia. Pewne jest natomiast, że pokój, w którym z zasady mamy się odprężyć, odpocząć i spędzić miło czas, musi  nam się po prostu podobać, nie tracąc przy tym na wygodzie i funkcjonalności. Dobierając dodatki, meble i oświetlenie pamiętajmy, że służyć nam one będą przez długie lata, więc najlepiej postawmy na ponadczasowe wzory i motywy.

Aranżacje pokoju, aranżacja wnętrz, pokój dzienny, aranżacja pokoju dziennego, dom i ogród, dom,

Co Wy na to? Macie inne pomysły na zaaranżowanie pokoju dziennego? Jak urządziliście swój? Dajcie znać!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =

Polecamy