Wnętrza Jak urządzić pokój dzienny?

Jak urządzić pokój dzienny?

-

Takie a nie inne urządzenie pokoju dziennego w dużej mierze zdeterminowane będzie przez jego układ ścian, wysokość i powierzchnię. Inaczej zaaranżujemy przestrzeń, gdy pokój połączony jest z kuchnią, inaczej zaś w przypadku, gdy stanowi oddzielne pomieszczenie. Salon z aneksem kuchennym wymaga szczególnej dbałości o to, aby poszczególne sfery pełniące odmienne funkcje były z jednej strony wygodnie wydzielone, z drugiej ze sobą współgrały. Do rozgraniczenia powierzchni kuchennej od dziennej można wykorzystać inne wyłożenie podłogi. W części salonowej sprawdzą się deski, parkiet czy panele, zaś w aneksie – praktyczne z uwagi na łatwe utrzymanie w czystości i odporność na wilgoć płytki ceramiczne. Jeżeli pokój dzienny połączony jest z aneksem, powinniśmy też zadbać o to, aby meble, kolory ścian, wyposażenie oraz dekoracje tych dwóch stref do siebie pasowały. Taki efekt uzyskamy przez utrzymanie całej powierzchni w jednym stylu nawet mimo innych materiałów wykończeniowych. Dobrym pomysłem jest też kupno szafek, które nie zdradzają dosłownie swojego kuchennego przeznaczenia, dzięki czemu pokój i aneks stanowić będą zgraną i jednolitą całość.

Zamknięty pokój dzienny daje nam możliwość zaaranżowania go w dowolnym stylu, bez względu na klimat i charakter panujący w innych domowych pomieszczeniach. Z drugiej strony, pokój taki będzie na pewno mniejszy, wiec jego wyposażenie i umeblowanie ograniczmy do niezbędnego minimum. Współczesne trendy w urządzaniu wnętrz zmierzają ku minimalizmowi i prostocie, którą jednak można przełamać odpowiednimi dodatkami. Efekt zbyt surowych mebli o stalowym, metalowym czy szklanym wykończeniu zniwelujemy odpowiednim oświetleniem, eleganckimi elementami dekoracyjnymi i wprowadzeniem do pokoju miękkich tkanin w ciepłych barwach (koce, zasłony, narzuty, dywany, bieżniki).

Urządzanie pokoju dziennego to kwestia niezwykle indywidualna. Na próżno można by wymieniać poszczególne przykłady i pomysły, które pasowałyby do takich a nie innych cech pomieszczenia. Pewne jest natomiast, że pokój, w którym z zasady mamy się odprężyć, odpocząć i spędzić miło czas, musi nam się po prostu podobać, nie tracąc przy tym na wygodzie i funkcjonalności. Dobierając dodatki, meble i oświetlenie pamiętajmy, że służyć nam one będą przez długie lata, więc najlepiej postawmy na ponadczasowe wzory i motywy.

Aranżacje pokoju, aranżacja wnętrz, pokój dzienny, aranżacja pokoju dziennego, dom i ogród, dom,

Co Wy na to? Macie inne pomysły na zaaranżowanie pokoju dziennego? Jak urządziliście swój? Dajcie znać!

Monika Magda

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zarządzać finansami w małżeństwie?

Domowy budżet to jedna z najbardziej newralgicznych spraw w związku. Najlepiej zatem już na wstępie wspólnego życia ustalić jasne zasady podziału finansów. Para powinna wybrać najlepszą dla siebie opcję postępowania.

Jak przekonać dziecko do przedszkola?

Każdy z nas ma lepszy i gorszy dzień. Zależy to od pogody, naszego nastawienia lub po prostu od tego, że było mało snu. Każdy – to znaczy, że dzieci również. Im też może zdarzyć się poranny zły humor, niechęć przed poniedziałkiem po weekendzie czy tęsknota za leniuchowaniem.

Zobacz też

Kombinacja uderzeń i ciosów w GTA SA – jak zrobić?

Grając w GTA San Andreas wiele razy natkniemy się na sytuację, w której musimy kogoś pobić jedynie przy pomocy rąk. Zwykłe klikanie i uderzanie nie zawsze daje spodziewane efekty, dlatego warto się zainteresować kombinacjami, które przedstawiamy poniżej.

Jak dobrać buty narciarskie dla dziecka? 5 rad

Przygotowania do nowego sezonu narciarskiego czas zacząć. Dzieci uwielbiają zabawę na stoku i szybko nabywają nowych umiejętności. Jednym z...

Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

Z całą pewnością różnego rodzaju dekoracje są jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za tworzenie świątecznej atmosfery w każdym domu...

Może Cię zainteresuje: