Wnętrza Jak urządzić pokój dzienny?

Jak urządzić pokój dzienny?

-

Takie a nie inne urządzenie pokoju dziennego w dużej mierze zdeterminowane będzie przez jego układ ścian, wysokość i powierzchnię. Inaczej zaaranżujemy przestrzeń, gdy pokój połączony jest z kuchnią, inaczej zaś w przypadku, gdy stanowi oddzielne pomieszczenie. Salon z aneksem kuchennym wymaga szczególnej dbałości o to, aby poszczególne sfery pełniące odmienne funkcje były z jednej strony wygodnie wydzielone, z drugiej ze sobą współgrały. Do rozgraniczenia powierzchni kuchennej od dziennej można wykorzystać inne wyłożenie podłogi. W części salonowej sprawdzą się deski, parkiet czy panele, zaś w aneksie – praktyczne z uwagi na łatwe utrzymanie w czystości i odporność na wilgoć płytki ceramiczne. Jeżeli pokój dzienny połączony jest z aneksem, powinniśmy też zadbać o to, aby meble, kolory ścian, wyposażenie oraz dekoracje tych dwóch stref do siebie pasowały. Taki efekt uzyskamy przez utrzymanie całej powierzchni w jednym stylu nawet mimo innych materiałów wykończeniowych. Dobrym pomysłem jest też kupno szafek, które nie zdradzają dosłownie swojego kuchennego przeznaczenia, dzięki czemu pokój i aneks stanowić będą zgraną i jednolitą całość.

Zamknięty pokój dzienny daje nam możliwość zaaranżowania go w dowolnym stylu, bez względu na klimat i charakter panujący w innych domowych pomieszczeniach. Z drugiej strony, pokój taki będzie na pewno mniejszy, wiec jego wyposażenie i umeblowanie ograniczmy do niezbędnego minimum. Współczesne trendy w urządzaniu wnętrz zmierzają ku minimalizmowi i prostocie, którą jednak można przełamać odpowiednimi dodatkami. Efekt zbyt surowych mebli o stalowym, metalowym czy szklanym wykończeniu zniwelujemy odpowiednim oświetleniem, eleganckimi elementami dekoracyjnymi i wprowadzeniem do pokoju miękkich tkanin w ciepłych barwach (koce, zasłony, narzuty, dywany, bieżniki).

Urządzanie pokoju dziennego to kwestia niezwykle indywidualna. Na próżno można by wymieniać poszczególne przykłady i pomysły, które pasowałyby do takich a nie innych cech pomieszczenia. Pewne jest natomiast, że pokój, w którym z zasady mamy się odprężyć, odpocząć i spędzić miło czas, musi nam się po prostu podobać, nie tracąc przy tym na wygodzie i funkcjonalności. Dobierając dodatki, meble i oświetlenie pamiętajmy, że służyć nam one będą przez długie lata, więc najlepiej postawmy na ponadczasowe wzory i motywy.

Aranżacje pokoju, aranżacja wnętrz, pokój dzienny, aranżacja pokoju dziennego, dom i ogród, dom,

Co Wy na to? Macie inne pomysły na zaaranżowanie pokoju dziennego? Jak urządziliście swój? Dajcie znać!

Monika Magda

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zasady zakładania spółki

Kiedy nie mamy odpowiedniego kapitału, by działać samodzielnie na rynku lub wolimy, aby nasze przedsiębiorstwo miało osobowość prawną, warto zastanowić się nad założeniem spółki. Polskie prawo zapewnia pod tym względem szereg możliwości.

Co warto zobaczyć w Amsterdamie?

Nieważne, czy jesteś ekstremalnym imprezowiczem czy szukającym spokoju miłośnikiem kultury i sztuki. W Amsterdamie na pewno znajdziesz coś dla siebie. Dowiedz się, co warto zobaczyć w holenderskiej Wenecji Północy.

Zobacz też

Jak się porozumiewać z dzieckiem niesłyszącym?

Słuch jest podstawowym narządem zmysłu każdego człowieka. Słysząc komunikujemy się ze światem, rozumiemy otoczenie i ludzi, z którymi się spotykamy. Utrata słuchu powoduje u dziecka zachwianie kontaktu z rzeczywistością. Dziecko traci możliwość komunikacji, jest niejako wyizolowane od świata. Niektórzy specjaliści mówią, ze jest to najcięższe uszkodzenie narządu odbiorczego. Tracąc słuch dzieci automatycznie tracą możliwości odbierania bodźców z otoczenia poprzez inne zmysły.

Brak apetytu w ciąży – czy stanowi powód do niepokoju?

Większość kobiet spodziewających się dziecka zmaga się z nieposkromioną chęcią jedzenia. Tymczasem niektóre panie uskarżają się na brak apetytu...

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Może Cię zainteresuje: