Jak urządzić pokój gościnny?

Wnętrza    
ocena

Nie każdy z nas dysponuje tak dużym domem czy mieszkaniem, aby móc urządzić w nim pokój gościnny. W zasadzie powinno to być niezależne pomieszczenie, które przygotowane jest tylko i wyłącznie na przyjazd znajomych czy rodziny. W praktyce pokój taki musi pełnić kilka różnych funkcji i tylko w przypadku odwiedzin gości piastuje on swoją pierwotną rolę. Jak bez względu na metraż mieszkania sprawić, by był on komfortowy i wygodny dla osób w nim przebywających?

Jak urządzić pokój gościnny?

photoxpress.com

Pokój gościnny powinien być wyposażony przede wszystkim w łóżko. Jeżeli przyjmujemy przyjaciół czy rodzinę tylko w ciągu dnia, zapraszamy ich do salonu. Gdy zaś wiemy, że ktoś zostanie na noc, oczywiste jest, że zapewnić mu trzeba miejsce do spania. Oczywiście, w przypadku małych mieszkań zawsze można ulokować gościa w salonie, jednak jeżeli często zdarza się, że ktoś zostaje u nas na noc, warto rozważyć wydzielenie chociaż części pomieszczenia na tę okazję. W małych mieszkaniach czy niewielkich domach w tej roli idealnie może się sprawdzić nieużywana na co dzień przez domowników antresola.

Przejdźmy jednak do omówienia wystroju typowego pokoju gościnnego. Jak już zostało wspomniane, najistotniejszym jego elementem jest łóżko. Jeżeli wiemy, że stosunkowo często przyjeżdża do nas kilka osób, można, w miarę możliwości metrażowych, ustawić w pokoju jedno małżeńskie łoże i łóżko piętrowe. W ten sposób, w jednym pomieszczeniu będziemy mogli przenocować nawet 4-osobową rodzinę. Jeżeli jednak nie chcemy wydawać pieniędzy na więcej niż jedno łóżko, możemy w razie czego wygospodarować w pokoju miejsce pod wygodny materac.

W pokoju gościnnym należy też wygospodarować miejsce na ubrania i rzeczy osobiste gości. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie szafy, która na co dzień może z powodzeniem służyć domownikom. Wystarczy, że wydzielimy w niej kilka wolnych wieszaków i szafek dla osób, które zostaną na noc. W miarę możliwości, pokój gościnny powinien też być wyposażony w nocną szafkę z lampką. Jeżeli zaś chodzi o sam wystrój – najlepiej postawić na uniwersalne i ponadczasowe elementy wykończeniowe, miękkie tkaniny dodające wnętrzu przytulności oraz klasyczne meble i dodatki, które spodobają się każdemu (zegar, świece, kwiaty w ozdobnych doniczkach, stonowane zasłony lub rolety).

Chociaż każdy z nas chce możliwie jak najlepiej ugościć rodzinę i znajomych, nie zawsze mamy warunki, aby zapewnić im wyjątkowy luksus i przestronną sypialnię. Bez względu jednak na metraż naszego domu czy mieszkania, przy odrobinie kreatywności, z pewnością uda nam się zagwarantowanie zostającym na noc gościom podstawowe wygody, przede wszystkim, prywatność.

Co myślicie na ten temat? Macie inne pomysły/ sugestie dotyczące urządzania pokoju gościnnego? Podzielcie się nimi.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =

Polecamy