Jak urządzić pokój młodzieżowy?

Wnętrza    
ocena

Urządzanie pokoju młodzieżowego często może przypominać wojnę między rodzicami a ich dzieckiem. Jak osiągnąć rozsądny kompromis aranżacyjny i stworzyć wyjątkową przestrzeń dla młodego człowieka?

Jak urządzić pokój młodzieżowy?

sxc.hu

Urządzając pokój młodzieżowy nie możemy kierować się jedynie swoimi gustami. Ważne jest zdanie przyszłego mieszkańca. Liczą się zainteresowania dziecka, jego pasje i upodobania kolorystyczne. Warto zaangażować nasze dziecko i wspólnie przygotować wyjątkowy projekt pokoju.

Wspólna praca nad projektem nie oznacza jednak zgody na wszelkie ekstrawagancje. Dorośli mają głos decydujący i mogą weryfikować pomysły swoich pociech, patrząc na nie pod kątem możliwości finansowych, praktyczności i wreszcie zdrowego rozsądku. Nie musimy godzić się na czarny kolor ścian, jednak możemy pozwolić dziecku na ciemny odcień brązu ocieplony jasną grafiką lub wzorem z szablonu. Przy takim rozwiązaniu konieczny jest jednak dobór odpowiedniego oświetlenia.

Wybierając meble do pokoju młodego człowieka powinniśmy pamiętać przede wszystkim o funkcjonalności. Zadbajmy o to, aby meble miały dużą ilość schowków, szafek, ukrytych przestrzeni, gdzie można schować pomoce edukacyjne, ubrania i wszelkie drobiazgi. Koniecznie należy zadbać o przestrzeń do nauki, która powinna być wyraźnie wydzielona – ergonomiczny fotel, wygodne biurko, dobre oświetlenie to minimum. Biurko z komputerem powinno stać w oddaleniu, aby nic nie rozpraszało dziecka w czasie nauki.

Doskonałym rozwiązaniem jest garderoba lub szafa wnękowa, dzięki którym młody człowiek z łatwością utrzyma porządek, nawet jeśli w szafkach, szafach i innych zakrytych zakamarkach, będzie piętrzył się stos zapomnianych rzeczy. Schowki, kosze wiklinowe, kolorowe kartony pomogą dziecku utrzymać porządek, ułatwiając segregację przedmiotów.

Pokój nastolatka powinien być przestronny, wyrazisty i wyrażający charakter właściciela. To przecież nasze dorastające dziecko ma się dobrze czuć w tej przestrzeni.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
2.33
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =

Polecamy