Jak urządzić przestronne wnętrze?

Wnętrza    
ocena

Nie każdy może pozwolić sobie na luksus posiadania przestronnego wnętrza, zwykle w pomieszczeniach upychamy sporą ilością mebli, aby móc pomieścić rzeczy, które zebraliśmy przez lata. Jednak urządzenie przestronnego wnętrza nie powinno być problemem – powinniśmy jednak taką przestrzeń szanować.

Jak urządzić przestronne wnętrze?

sxc.hu

Na początek proponuję przemyśleć i spróbować oddzielić część prywatną (sypialnie, gabinet, prywatną garderobę i łazienkę) od części wspólnej. W ten sposób unikniemy przemarszu naszych gości przez nasz prywatny pokój i niepotrzebny spacer po całym mieszkaniu w poszukiwaniu toalety. Część prywatną najlepiej umieścić na końcu mieszkania lub jeśli istnieje taka możliwość – na piętrze lub antresoli.

Jeśli nasze mieszkanie ma dużo przestrzeni wspólnej otwartej, którą stanowią np. hol, salon, kuchnia i jadalnia – najlepiej jest urządzać je, myśląc o tej przestrzeni jednocześnie. Zamiast tworzyć „mozaikę”, poszukajmy części wspólnych. Może to być długa ściana łącząca wszystkie te pomieszczenia, sufit czy posadzka.

Najlepiej jest utrzymać tę przestrzeń w podobnym stylu i kolorystyce. Projektując oświetlenie warto myśleć o całej przestrzeni i starać się ją zespolić – można wykonać sufit podwieszany i oświetlić przestrzeń rytmicznie. Warto na kilku ścianach wykonać te same elementy – może to być długa ściana łącząca wszystkie te pomieszczenia wykonana np. z łupku lub kamienia. Posadzka również może kształtować charakter pomieszczenia – pięknie będzie wyglądała zarówno jednolita drewniana podłoga, jak i podłoga, w której zmienimy kierunek układania desek, płytek lub kamienia. W ten sposób możemy podkreślić różnice funkcji danych pomieszczeń.

Jeśli mamy dużą rodzinę i nie mamy ochoty popadać w konflikty szukając własnej przestrzeni – ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie ścian przesuwnych lub ruchomych paneli. Czasem może zdarzyć się przecież tak, iż będziemy mieli ochotę „odseparować się” od reszty pomieszczeń i domowników – przymknąć kuchnię lub salon podczas oglądania filmu czy przyjmowania znajomych. Ponadto takie przesuwne ściany i panele nadadzą wyjątkowego charakteru pomieszczeniu.

Jeśli chodzi o meble to należy wybierać podobny styl i kolor – jeśli znudzi nam się dotychczasowy wygląd mieszkania – zawsze można je przearanżować! Jednolity styl w przestrzeni otwartej to nie tylko możliwość zmiany aranżacji – taką przestrzeń odbiera się jako uporządkowaną i harmonijną, jako spójną całość.

UWAGA!

W dużej przestrzeni otwartej możemy wyodrębnić dodatkowe miejsce na wygodny fotel jako miejsce do czytania lub pracy, szezlong, fotel bujany czy dodatkowy nieduży stolik z krzesłami do tzw. „plotkarskiej kawy', który umieścimy blisko kuchni (może to być również stolik śniadaniowy, jeśli nie mamy ochoty korzystać z dużego stołu w jadalni).

Zobacz ciekawe realizacje - Video Inspiracje Leroy Merlin:

W jakim stylu chcecie urządzić swoje mieszanie? Co Was przekonuje do takiej aranżacji?

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =

Polecamy