Jak urządzić sypialnię?

Wnętrza    
ocena

Aranżacja sypialni to niezwykle ważne zadanie. Tworząc projekt wnętrza tego pomieszczenia powinniśmy stworzyć przyjazne otoczenie, w którym możemy zrelaksować się i wypocząć.

Jak urządzić sypialnię?

sxc.hu

Urządzając sypialnię największą uwagę powinniśmy poświęcić doborowi łóżka odpowiedniego dla naszych potrzeb. W zależności od stanu naszego zdrowia oraz własnych upodobań wybieramy najlepszy materac, który zapewni nam relaksujący sen. Na rynku dostępnych jest wiele producentów materacy i łóżek, którzy prześcigają się w podnoszeniu funkcjonalności oferowanych produktów.

To właśnie łóżko jest centralnym elementem sypialni. Zazwyczaj umieszczamy je tak, aby wezgłowie dosunięte było do ściany. Teoretycznie nie powinniśmy ustawać łóżka na wprost drzwi, ponieważ jest to niezgodne z zasadami feng shui. Dodatkowo w wielu kulturach właśnie naprzeciwko drzwi ustawiano katafalk tak, aby wchodząc widać było trumnę z ciałem zmarłego. Nie powinniśmy także stawiać tego masywnego mebla przy grzejniku, ponieważ zaburzymy prawidłową cyrkulację ogrzanego powietrza.

Urządzając sypialnię powinniśmy kierować się zasadą – im mniej mebli, tym lepiej. Łóżko, szafki nocne po obu stronach łóżka, stolik z lampką, wygodny fotel. Niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem jest szafa wnękowa lub garderoba. Dzięki nim uzyskamy wrażenie porządku i przestronności.

Z pewnością nie powinniśmy umieszczać telewizora w sypialni. Oglądanie filmów w łóżku, a nawet czytanie przed snem w łóżku jest sprzeczne z higieną snu i w przyszłości może zaowocować uciążliwą bezsennością. Aby uniknąć tego problemu powinniśmy kierować się zasadą, iż łóżko służy wyłącznie do spania.

Ściany warto pomalować łagodnym, pastelowym kolorem. Doskonale na samopoczucie wpływa zieleń i żółć. Są to kolory, które poprawiają nastrój i łagodzą napięcie.

Jak wygląda Wasza sypialnia? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =

Polecamy