Wnętrza Jak urządzić sypialnię?

Jak urządzić sypialnię?

-

Urządzając sypialnię największą uwagę powinniśmy poświęcić doborowi łóżka odpowiedniego dla naszych potrzeb. W zależności od stanu naszego zdrowia oraz własnych upodobań wybieramy najlepszy materac, który zapewni nam relaksujący sen. Na rynku dostępnych jest wiele producentów materacy i łóżek, którzy prześcigają się w podnoszeniu funkcjonalności oferowanych produktów.

To właśnie łóżko jest centralnym elementem sypialni. Zazwyczaj umieszczamy je tak, aby wezgłowie dosunięte było do ściany. Teoretycznie nie powinniśmy ustawać łóżka na wprost drzwi, ponieważ jest to niezgodne z zasadami feng shui. Dodatkowo w wielu kulturach właśnie naprzeciwko drzwi ustawiano katafalk tak, aby wchodząc widać było trumnę z ciałem zmarłego. Nie powinniśmy także stawiać tego masywnego mebla przy grzejniku, ponieważ zaburzymy prawidłową cyrkulację ogrzanego powietrza.

Urządzając sypialnię powinniśmy kierować się zasadą – im mniej mebli, tym lepiej. Łóżko, szafki nocne po obu stronach łóżka, stolik z lampką, wygodny fotel. Niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem jest szafa wnękowa lub garderoba. Dzięki nim uzyskamy wrażenie porządku i przestronności.

Z pewnością nie powinniśmy umieszczać telewizora w sypialni. Oglądanie filmów w łóżku, a nawet czytanie przed snem w łóżku jest sprzeczne z higieną snu i w przyszłości może zaowocować uciążliwą bezsennością. Aby uniknąć tego problemu powinniśmy kierować się zasadą, iż łóżko służy wyłącznie do spania.

Ściany warto pomalować łagodnym, pastelowym kolorem. Doskonale na samopoczucie wpływa zieleń i żółć. Są to kolory, które poprawiają nastrój i łagodzą napięcie.

Jak wygląda Wasza sypialnia? Wypowiadajcie się w komentarzach.

Poprzedni artykułJak urządzić pokój młodzieżowy?
Następny artykułJak wybrać meble?
Katarzyna Matczuk

Katarzyna Marczuk - ukończyła studia na kierunku filologia polska. Byłą redaktorem naczelnym portalu kraj24.pl, współpracowała z wieloma czasopismami i wydawnictwami o tematyce lifestylowej, m.in z portalem Seniorzy.pl. Od wielu lat tworzy teksty o charakterze poradnikowym, związane z urodą, stylizacją i innymi dziedzinami życia. Obecnie pracuje jako copywriter.

 

Nasz specjalista o sobie:

Jestem typową kobietą, która uwielbia zakupy, komedie romantyczne i spotkania z przyjaciółmi. Poza babskimi rozrywkami pasjonują mnie sztuki walki, piłka nożna i jazda na rolkach.

Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu copywriterem. Lubię dokształcać się, zdobywać nowe doświadczenia w różnych dziedzinach. Nieokiełznana ciekawość świata skłoniła mnie do ukończenia kursu wirażu i stylizacji, dzięki czemu nauczyłam się jak podkreślić swoja urodę i zadbać o zdrową skórę.

Lubię wiedzieć, co jeść, aby czuć się dobrze i zachować świetną sylwetkę. Niewiele osób o tym wie, ale czasami zamieniam się w prawdziwą kurę domową i gotuję pyszne obiady dla całej rodziny. Wówczas trzymam się jednej zasady: gotuj smacznie i zdrowo!

Uprawiam sport, który pozwala utrzymać moje ciało w doskonałej kondycji. Bez niej nie mogłabym dotrzymać kroku moim rozbrykanym bliźniakom. Ala i Olek mają już cztery lata i każdego dnia zaskakują mnie swoją przenikliwością, wyrazistością charakterów i pasją poznawania otaczającego ich świata. Kiedy opiekujesz się dziećmi po pewnym czasie stajesz się encyklopedią medycyny naturalnej i ludowej, tak też jest w moim przypadku.

Zdrowie i uroda to tematy bliskie każdej kobiecie. Jako początkująca wizażystka i konsultantka znanej firmy dystrybuującej kosmetyki, szczególnie wnikliwie śledzę nie tylko nowe techniki makijażu, lecz także skuteczne sposoby pielęgnacji ciała, oraz trendy panujące w kosmetologii. Często testuję nowe kosmetyki poznając ich dobre i złe strony. Potrafię wyciągać wnioski i chętnie dzielę się swoimi uwagami. Na mojej ocenie często polegają przyjaciółki, których jeszcze nigdy nie zawiodłam swoimi radami.

Kocham życie i wyzwania, jakie ono kryje w sobie. Wierzę, że przeznaczenie spoczywa w naszych rękach i w największym stopniu zależy ono od naszego samopoczucia. To jak się czujesz i co myślisz, wpływa na to, jak żyjesz. Piszę o tym, co mnie fascynuje, porusza, interesuje. Pisanie to największa z moich pasji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak bezpiecznie przewieźć motocykl?

Transport jest częstym problemem po zakupie motocykla, którego nie można uruchomić na drogach publicznych lub gdy motocykl ulegnie awarii i trzeba przewieźć go do warsztatu. Opanowanie prawidłowego załadunku jest bardzo korzystne z kilku powodów. Pierwszy z nich to oczywiście sprawne przejście przez poszczególne etapy załadunku, drugi to ochrona motocykla podczas transportu, trzeci – pewność, że nie stwarzamy zagrożenia dla innych użytkowników dróg.

Znaczenie interesariuszy dla przedsiębiorstwa

Interesariusze to wszystkie osoby, organizacje i instytucje, zainteresowane tym jak działa firma. Zainteresowanie to ściśle łączy się z interesami tych podmiotów, które z kolei są związane z funkcjonowaniem organizacji i osiąganymi przez nią wynikami. Jaką rolę odgrywają interesariusze w funkcjonowaniu współczesnych organizacji?

Zobacz też

Bankiet – metoda niemiecka

Bankiet niemiecki jest jednym z kilku możliwych sposobów organizacji przyjęć. Impreza typu niemieckiego ma, w odróżnieniu na przykład od metody angielskiej, charakter zasiadany. Metoda niemiecka może być zatem świetnym wyborem, jeśli chcemy świętować na przykład jakąś ważną uroczystość rodzinną.

Brandit, czyli niemiecka marka za rozsądna cenę

Praca w trudnych warunkach czy odbywanie wyczerpującej, lecz dającej wiele satysfakcji aktywności fizycznej poza domem, może być powodem, dla...

W poszukiwaniu pozytywów – czyli na jaką maseczkę się zdecydować, żeby wyglądać dobrze?

Obecna sytuacja związana z koronawirusem, zaskoczyła wszystkich. Nikt nie spodziewał się, że życie przeniesie się prawie w całości do...

Może Cię zainteresuje: