Jak urządzić taras?

Wnętrza    
ocena

Taras powinien być urządzony z klasą. Pamiętajmy, że nie jest on oddzielnym dodatkiem, ale integralną częścią domu. W zależności od stylu i aranżacji możemy spotkać różne tarasy np. arena, kaskadowy, zintegrowany ze zbiornikiem wodnym. Gdy jest ładna pogoda to taras stanowi najbardziej atrakcyjne miejsce w domu. Ponieważ jest tak wyjątkową rzeczą poniżej kilka metod na jego aranżacje.

Jak urządzić taras?

sxc.hu

Taras w sąsiedztwie zbiornika wodnego – nie zawsze przylegają do  domu. Czasami mogą mieć postać wyspy a droga do domu może wówczas prowadzić przez kładkę. Czasami tarasy łączy się także z oczkami wodnymi sytuując je w ich sąsiedztwie.

Tarasy piętrowe – powstają w celu wykorzystania terenu pagórkowego i podpiwniczenia domu. Dzięki zróżnicowanemu terenowi możemy wykonać taras kaskadowy. Jest on bardziej przytulny niż taras otwarty i daje możliwość ozdobienia go pagodą. Jeżeli różnica wysokości między kaskadami jest duża to taras łączymy schodkami. Powstałe dwie, niezależne płaszczyzny, mogą być wykorzystane w różny, sposób.

Taras arena – może mieć kształt okrągły, owalny lub prostokąta. Tworząc taki taras możemy wykorzystać różny materiał, świetnie komponuje się drewno i kamień. Dodatkowy efekt uzyskamy ciekawie układając materia np. wykonać półokrągły taras a brzegi wykończyć kostką klinkierową. Inną propozycją jest taras utwardzony kamienną kostką, którego brzegi tworzy niski, bukszpanowy żywopłot. Taki taras pięknie się prezentuje gdy ze wszystkich stron otoczony jest kwitnącymi rabatami.

Rośliny na taras
1.Co pewien czas wraca moda na urządzanie tarasu w jednobarwnej tonacji. Kolorystyka może być wykorzystywana do poprawy proporcji tarasu lub balkonu. Jeżeli ozdabiają go jedynie kwiaty i dodamy biały element wystroju – optyczni wyda się większy.
2.Barwy żółta i czerwona optycznie zmniejszają dystans. Ponadto w otoczeniu takich kolorów odczuwasz przypływ energii. Latem w tym kolorze kwitną begonie, mieczyki, petunie, fuksje. Oprócz kwiatów na tarasie mogą znaleźć się rośliny, których liście mają niezwykłą kolorystykę np. żurawka, trzmielina, miniaturowe klony czy iglaki.
3.Jeżeli chcesz aby chłodne dni wydawały się cieplejsze, posadź na tarasie kwiaty o żółtej kolorze jak słoneczniki, lilie, mieczyki. Na tarasie możemy również uprawiać warzywa oraz zioła (rozmaryn, bazylia, melisa).

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =

Polecamy