Jak wybrać meble?

Wnętrza    
ocena

Wybór mebli do mieszkania powinien być przemyślany. Musimy zastanowić się, jakie funkcje będzie pełniło dane pomieszczenie i dobrać meble zgodne z przeznaczeniem pokoju oraz jego walorami estetycznymi.

Jak wybrać meble?

sxc.hu

Urządzając mieszkanie należy pomyśleć o tym, jakie są potrzeby, upodobania i zainteresowania jego mieszkańców. Jeśli mamy małe dzieci, nie warto inwestować w luksusowe meble, które mogą być zniszczone. Nasze pociechy często są zbyt małe, żeby zrozumieć wartość przedmiotów. Meble w domu, w którym są małe dzieci, powinny być przede wszystkim praktyczne, a więc łatwe w czyszczeniu.

Zanim wybierzemy się na zakupy warto najpierw przyjrzeć się propozycjom aranżacyjnym dostępnym w Internecie lub magazynach poświęconym dekoracji wnętrz. Ciekawe rozwiązania prezentowane są także na wystawach w sklepach meblowych. Jeśli jednak potrzebujemy fachowej porady, możemy wynająć dekoratora wnętrz, który pomoże nam kupić meble, które będą odpowiadały rozmieszczeniu przestrzennemu mieszkania, kolorystyce ścian, naszym potrzebom oraz możliwościom finansowym.

Jeśli, któryś z mieszkańców, zwłaszcza dziecko jest alergikiem, powinniśmy wybierać meble, które nie będą gromadziły kurzu. Zestawy wypoczynkowe, łóżka i fotele powinny być obite antyalergicznym materiałem lub przykryte narzutą, którą będziemy mogli często prać. Wszelkie szafki i kredensy powinny być zamknięte lub ukryte za szklanymi gablotami, dzięki czemu ograniczymy gromadzenie się kurzu, który niekorzystnie wpływa na stan zdrowia osób z alergią.

Wybór mebli powinien być także uzależniony od wielkości pomieszczenia i jego przestronności. W małych pokojach wybieramy jasne meble o delikatnej konstrukcji. Duże pomieszczenia wspaniale wyglądają z klasycznymi, masywnymi i ciemnymi meblami. Oczywiście rodzaj umeblowania zależy także od koloru ścian i ilości światła dziennego, które wpływa do mieszkania. W jasnych pomieszczeniach możemy wstawić ciemne meble, które stworzą wspaniały kontrast. Ciemne pokoje powinniśmy rozjaśnić meblami w kolorze olchy, sosny i białego jesionu. Tapicerka mebli wypoczynkowych także powinna być w jasna.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

OCENA
3.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =

Polecamy