Jak zabudować lodówkę?

Wnętrza    
ocena

Kuchnia jest pomieszczeniem, gdzie umiejętnie rozplanowany układ zabudowy i funkcjonalność nabierają szczególnego znaczenia. To tutaj krzątamy się przygotowując rano szybkie śniadanie, po południu gotujemy obiad, a przed przyjęciem gości – nierzadko spędzamy w niej cały dzień. Jednym z najważniejszych sprzętów kuchennych jest bez wątpienia lodówka. Współczesna architektura wnętrz skłania się ku jednolitej zabudowie, która obejmuje także ukrycie pod frontami chłodziarko–zamrażarki.

Jak zabudować lodówkę?

photoxpress.com

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zabudowanie lodówki, powinniśmy wiedzieć, że takie rozwiązanie ma swoje zalety, jak też wady. Do tych ostatnich zaliczyć można mniej dostępnych możliwości ustawienia tego sprzętu. W przeciwieństwie do lodówek wolno stojących, musimy bowiem zrezygnować z umieszczenia go z dala od kuchennych szafek. Zabudowana chłodziarko-zamrażarka stanowi zazwyczaj jeden ciąg z kuchennymi meblami. Taki układ szafek i sprzętów sprawdzi się więc głównie w większych kuchniach. Właściciele niewielkich pomieszczeń często z konieczności wybrać muszą lodówkę wolno stojącą (z uwagi na fakt, że można ją wpasować w niemal każdy wolny skrawek wnętrza).

Zabudowana chłodziarko-zamrażarka to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną uzyskać w kuchni wrażenie jednolitości i spójności. Pod frontem szafek kryć się mogą sprzęty o dużych gabarytach, które po ich schowaniu nie będą przytłaczały kuchni. Tak urządzone pomieszczenie prezentuje się schludnie, czysto i nowocześnie.

Okazuje się, że lodówka nie zawsze musi być zabudowana frontami meblowymi. Chłodziarkę wpasować też można we wnękę w ścianie, o ile wymiary wgłębienia na to pozwolą. W takim wypadku kupujemy typową lodówkę wolno stojącą – do wyboru mamy modele w różnych kolorach i stylach. Ponieważ na rynku dostępne są różne rozmiary chłodziarek, może się okazać, że znajdziemy taką, która idealnie zmieści się w niewykorzystywanej do tej pory wnęce. To nie koniec procesu zabudowywania lodówki – wciąż przecież dysponujemy wolną przestrzenią nad tym sprzętem. Możemy je efektywnie zagospodarować umieszczając tam szafki na wymiar. Sięgać one powinny sufitu, dzięki czemu cała powierzchnia wnęki zostanie umiejętnie wykorzystana.

UWAGA!

Jak widać, zabudowa lodówki nie zawsze musi oznaczać zasłonięcie jej frontami i ustawienie w jednym ciągu z szafkami kuchennymi. Jeżeli dysponujemy pomieszczeniem o nieregularnym kształcie, może się okazać, że znajdujące się w nim wnęki, które do tej pory przysparzały raczej problemu, stanowią idealną lokalizację dla lodówki, którą możemy pomysłowo zabudować, maksymalnie wykorzystując dostępną przestrzeń.

Co myślicie o lodówkach do zabudowy? To dobre rozwiązanie? Podzielcie się opiniami.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =

Polecamy