Jak zaplanować prace wykończeniowe?

Wnętrza    
ocena

Planując remont mieszkania najlepiej jest ułożyć sobie harmonogram prac i czynności, tak, aby ekipy remontowe przede wszystkim nie przeszkadzały sobie nawzajem.

Jak zaplanować prace wykończeniowe?

photoxpress.com

Dobra organizacja pracy pomoże nam rozplanować czas i zamówić usługi różnych ekip remontowych w określonych terminach (jednak należy pamiętać o tym ,że każdy remont i tak rządzi się swoimi prawami), pomoże nam w unikaniu popełniania błędów podczas remontu i co za tym idzie – pomoże nam przejść przez okres remontu jak najmniej nerwowo.

Kolejność prac wykończeniowych

Zła kolejność może spowodować natomiast np. zniszczenie istniejących sprzętów lub mebli, podwójną pracę i dłuższy czas trwania remontu. Poniżej opiszę schematycznie kolejność prac, aby rozjaśnić nieco jak wygląda remont mieszkania.


 1. Krok pierwszy

  Zaczynamy oczywiście od prac budowlanych i pyłowych. Będą to: rozbiórki ścian działowych, budowanie nowych ścian, ewentualna poprawa hydrauliki (np. przeniesienie umywalki w inne miejsce czy wc), rozprowadzenie elektryki w mieszkaniu i innych instalacji.

  Jak zaplanować prace wykończeniowe?

  photoxpress.com

 2. Krok drugi

  Następnie zabieramy się :za budowanie sufitów podwieszanych oraz gładzenie ścian i tynkowanie. Na tym etapie mamy zakończone najbardziej uciążliwe prace pyłowe i możemy myśleć o układaniu ogrzewania podłogowego.

  Jak zaplanować prace wykończeniowe?
 3. Krok trzeci

  Później możemy zacząć robić wylewki: wyrównanie podłogi we wszystkich pomieszczeniach do zamierzonej wysokości (należy wziąć pod uwagę wysokości użytych materiałów – wysokość deski, płytki i wykładziny oraz grubość warstw materiałów mocujących). W tym momencie możemy zająć się układaniem płytek w łazience.

  Jak zaplanować prace wykończeniowe?
 4. Krok czwarty

  Następnie zabieramy się za parapety i podłogi w mieszkaniu. Po ułożeniu podłóg dokładnie czyścimy mieszkanie z kurzu i pyłu – czyścimy również ściany, aby przygotować je do malowania.

  Jak zaplanować prace wykończeniowe?
 5. Krok piąty

  Następnie rozkładamy folię malarską i malujemy ściany i sufity. Po malowaniu można swobodnie zawiesić grzejniki w mieszkaniu.

  Jak zaplanować prace wykończeniowe?
 6. Krok szósty

  Kolejną czynnością jest osadzenie drzwi wewnętrznych oraz montaż listew przypodłogowych. Po wykonaniu tych prac możemy swobodnie montować armaturę w łazience, meble do zabudowy – szafy, meble w kuchni, AGD, itd.

  Jak zaplanować prace wykończeniowe?
 7. Krok siódmy

  Później rozmieszczamy w mieszkaniu resztę mebli, montujemy oświetlenie, karnisze, sprzęty drobne – lustra, obrazy, itp.

Obejrzyj film Leroy Merlin - Jak zaplanować kolejność prac wykończeniowych:

Kiedy ostatnio robiliście remont? Co teraz zmieniacie?

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =

Polecamy