Jak zmienić wygląd mebli?

Wnętrza    
ocena

Oglądając programy o udanych metamorfozach przeprowadzanych w mieszkaniach i domach, wiele osób zaczyna marzyć o odmianie wyglądu własnych czterech kątów. Plany jednak przesuwane są na bliżej nieokreślony czas, czy to ze względu na brak czasu, czy też niemożliwość wygospodarowania środków finansowych. Okazuje się, że aby wprowadzić trochę życia i nowego blasku do naszych mieszkań, nie jest konieczny kosztowny remont czy wymiana wszystkich sprzętów. Dobrym i nienadwyrężającym zbytecznie portfela rozwiązaniem jest zmiana wyglądu wysłużonych mebli.

Jak zmienić wygląd mebli?

sxc.hu

Wyposażenie pokoju czy też kuchni w dużej mierze decyduje o jego atrakcyjnym wyglądzie. Stare, podniszczone meble na pewno nie dodadzą uroku naszym czterem kątom. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na metamorfozę wnętrza mieszkania. Jednym z najprostszych jest odmiana meblowych frontów. Tutaj do wyboru mamy kilka różnych opcji.

Sfatygowane fronty wymienić można na zupełnie nowe. To najprostszy sposób na całkowitą odmianę mebla, jednak należy liczyć się z ewentualnością, że może być ciężko znaleźć drzwiczki o wymiarach i rozstawieniu zawiasów takim samym jak w starych szafkach. Warto tutaj wspomnieć o kolejnym rozwiązaniu, jakim jest pomalowanie lub oklejenie starych frontów. Należy przy tym pamiętać, że bez względu na wybraną opcję, trzeba odpowiednio przygotować powierzchnię (tj. wyrównać ją i dokładnie oczyścić), aby nowy materiał dobrze się trzymał powierzchni szafek. Do wyboru mamy rozmaite okleiny, farby i szablony, które pomogą nam odmienić wygląd frontów nie do poznania.

Powyższe rady dotyczą mebli typowo praktycznych, co nie oznacza, że nie istnieją sposoby na metamorfozę tych o funkcji wypoczynkowej. Fotel, krzesło czy kanapa nabierze nowego blasku, gdy wymienimy samo obicie. Nowa tkanina w zupełności wystarczy, aby wykreować modny i schludny wygląd wypoczynkowego mebla. Tapicerowane sprzęty najlepiej jest oddać w ręce profesjonalistów, którzy za niewielką opłatą umiejętnie pokryją go nowym pokryciem. Czasem spektakularnej przemiany dokonać można tylko za pomocą nowej narzuty czy poduszek. Wystarczy więc kilkadziesiąt, maksymalnie kilkaset złotych, aby całkowicie zmienić styl i charakter danego pokoju dzięki nowym tkaninom.

Bezzasadne byłoby wymienianie tutaj wszystkich sposobów na efektowną odmianę wyglądu starych mebli. Jeżeli chcemy dokonać udanej metamorfozy mieszkania czy domu, ogranicza nas tylko i wyłącznie własna wyobraźnia, a dostępne na rynku produkty ułatwią zrealizować każdy oryginalny pomysł.

Macie inne fajne pomysły na metamorfozy mebli? Podzielcie się nimi!

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =

Polecamy