Jak zrobić domowe spa?

Wnętrza    
ocena

Czasem każdy z nas potrzebuję odrobiny relaksu i luksusu. Odcinamy się wtedy od codziennych stresów, obowiązków i spraw życia powszedniego. Jednym z miejsc, gdzie przychodzi nam to szczególnie łatwo, jest spa. Niejedna kobieta marzy o tym, aby upiększające i pielęgnacyjne zabiegi móc wykonywać w domowym zaciszu. Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe.

Jak zrobić domowe spa?

sxc.hu

Projektowanie łazienki w stylu spa zdobywa w naszym kraju coraz większą popularność. W przypadku, gdy urządzamy nowe pomieszczenie, najlepiej jest już na początku zadbać o wysokiej jakości materiały, które stworzą we wnętrzu luksusowy klimat salonu odnowy biologicznej. Posłużą temu elementy z drewna, płytki o orientalnej ornamentyce czy też dodatki wykonane z naturalnych tworzyw.

W domowym spa bardzo istotną rolę odgrywa odpowiednio dobrana kolorystyka. Zdecydować się możemy na pobudzającą czerwień, relaksującą zieleń czy też uspokajający błękit – ważne, aby barwy były dobrze dobrane do naszych upodobań, tak, aby pobyt w łazience nas nie męczył, a koił nerwy i cieszył duszę.

Pamiętajmy, że domowe spa urządzić możemy zarówno w większych, jak i mniejszych łazienkach. Bardziej poleca się te pierwsze, ze względu na fakt, iż duża powierzchnia idealnie może oddać atmosferę relaksu. Nie oznacza to jednak, że właściciele niewielkich łazienek muszą rezygnować z zaaranżowania domowego gabinetu spa. Przy odrobinie kreatywności, można stworzyć atmosferę salonu wellness nawet w najmniejszej łazience w bloku. Istotne jest przede wszystkim umiejętne dobranie dodatków. Powinny one idealnie wtapiać się w przestrzeń, jednocześnie określając jej tożsamość. W domowym spa nie powinno zabraknąć eleganckich świeczników, pachnących kadzideł czy też szlafroków kolorystycznie dobranych do odcieni ręczników. Zadbajmy o odpowiedni nastrój poprzez umieszczenie w łazience sprzętu grającego oraz zróżnicowanego oświetlenia, które można dowolnie regulować.

spaFot. photoxpress.com

Projektując łazienkę w stylu spa, stajemy przed istotną decyzją dotyczącą wyboru pomiędzy wanną a kabiną prysznicową. Pamiętajmy, że w pomieszczeniu mającym przypominać salon wellness, nie ma miejsca na praktyczne rozwiązania. Stawiamy przede wszystkim na komfort i wygodę, a te zapewnić nam może tylko wanna. W ramach możliwości finansowych, warto postawić na sprzęt z hydromasażem – funkcja ta zdecydowanie podniesie komfort naszych codziennych kąpieli. Na koniec pamiętajmy, że luksus i wygoda nie zawsze idą w parze z oszczędnymi rozwiązaniami, więc aranżując łazienkowe spa, dokładnie określmy nasze priorytety, aby miejsce to spełniało w przyszłości możliwie najlepiej nasze oczekiwania.

I co Wy na to? Warto inwestować w domowe spa? Podzielcie się opiniami!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =

Polecamy