Jaka podłoga do łazienki?

Wnętrza    
ocena

Podłoga stanowi niewątpliwie fundament naszego domu. Od jej solidności i użytego do produkcji materiału zależy komfort, a nawet zdrowie domowników (zwłaszcza alergików, osób starszych i dzieci). Łazienka jest jednym z najczęściej eksploatowanych przez nas pomieszczeń w całym mieszkaniu czy też domu. Jej posadzka musi więc być umiejętnie dostosowana do naszych potrzeb, jak też specyficznych warunków panujących tym w tym wnętrzu. Podłoga w łazience powinna być łatwa w czyszczeniu oraz odporna na wilgoć i zmienne temperatury.

Jaka podłoga do łazienki?

photoxpress.com

Wybierając łazienkowe wykończenie podłogi powinniśmy wiedzieć, że do swojej dyspozycji mamy zarówno płytki ceramiczne, jak i terrakotę. Bez problemu możemy też znaleźć posadzki wykonane z kamienia ozdobnego. Dostępne są również podłogi wykończone odpowiednio zabezpieczonym przed wilgocią drewnem. Popularnym, a, co za tym idzie, powszechnie stosowanym materiałem wykończeniowym posadzek jest także gres porcelanowy oraz szkliwiony.

Wybierając odpowiednią podłogę do naszej łazienki, powinniśmy zwracać uwagę nie na tylko na to, co jest akurat modne i nam się podoba, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo i trwałość posadzki. Bezpieczna podłoga łazienkowa to taka, która zapewnia nam zminimalizowanie ryzyka poślizgnięcia się po wyjściu z wanny lub spod prysznica. Dlatego też najlepiej wybierać posadzki o lekko chropowatej lub żłobionej powierzchni. Jeżeli mamy dzieci, dobrze jest postawić na pokrycie podłogi o dodatkowym zabezpieczeniu antypoślizgowym. Tutaj idealnie sprawdzą się płytki ceramiczne o fakturze stylizowanej na przykład na kamień.

Jak już zostało to wcześniej wspomniane, podłoga w łazience powinna być odporna na wilgoć. Oznacza to, że oprócz świetnie spełniającej to kryterium glazury, pod uwagę możemy też wziąć parkiety drewniane zabezpieczone dodatkową warstwą specjalnego lakieru ochronnego. Najpewniejszym tego typu rozwiązaniem jest parkiet egzotyczny. Uwagę przyciąga nie tylko jego niepowtarzalna kolorystyka, ale również oryginalny układ słoi, który daje wrażenie misternie ułożonej mozaiki. Drewno w łazience doda temu z reguły sterylnemu pomieszczeniu ciepła i przytulności. Szczególnie ciekawie będzie się prezentowało w luksusowych pokojach kąpielowych.

Ostatnie kryterium to odporność na zabrudzenia i łatwość utrzymania powierzchni w czystości. Spełnia je idealnie chociażby podłoga wyłożona przyjemnym w dotyku gresem. Materiał ten jest o tyle uniwersalny, że łączy w sobie wcześniej wymienione cechy dobrego łazienkowego wykończenia -  jest bezpieczny oraz odporny na wilgoć. Jego delikatnie błyszcząca powierzchnia doda zaś pomieszczeniu elegancji i szyku.

Co Wy na to? Na jaką podłogę się zdecydowaliście? Dajcie znać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =

Polecamy