Jaką umywalkę wybrać?

Wnętrza    
ocena

Umywalka łazienkowa to element wyposażenie wnętrza, który dawniej kojarzył się tylko i wyłącznie z białym urządzeniem o wyłączenie użytecznej funkcji. Nikomu nie zależało na tym, aby umywalka prezentowała się jakoś szczególnie atrakcyjnie – jej zadaniem jest bowiem pomoc w utrzymaniu higieny. Współczesne trendy w aranżacji wnętrz zupełnie obaliły dawne przekonanie, że ten element wyposażenia łazienki spełniać ma tylko funkcje użytkowe.

Jaką umywalkę wybrać?

morguefile.com

Dzisiejsze projekty umywalek sprawiają, że sprzęt ten ma dwojakie znaczenie – zarówno to podstawowe, jak i dekoracyjne. Jakie typy zlewów łazienkowych dostępne są na rynku i czym się kierować przy ich wyborze – odpowiedź na te pytania znajdziemy poniżej.

Przeglądając oferty umywalek łazienkowych zauważmy, że nie są one wykonywane tylko i wyłączenie z ceramiki. Na rynku dostępne są zlewy z kamienia, hartowanego szkła, marmuru, szlachetnej stali czy też zaimpregnowanego drewna. Każde z tych rozwiązań znajdzie swoich zwolenników, a ich różnorodność pozwala dobrać model odpowiedni do naszych potrzeb i charakteru urządzanego wnętrza. Wykończenie materiałem innym niż ceramika wciąż należy jednak do bardziej niszowej oferty. Z uwagi na wysokie ceny tych umywalek, montuje się je zazwyczaj w eleganckich lokalach, hotelach czy rezydencjonalnych pokojach kąpielowych. Oczywiście, niektóre z bardziej szlachetnych materiałów mają swoje tańsze odpowiedniki, jednak ich jakość jest również odpowiednio niższa.

Umywalki różnią się też w zależności od sposobu montażu. Wyróżnić tutaj można zlewy wbudowane w szafkę (często dostępne w komplecie), wkomponowane w blat (pasujące do nowoczesnych wnętrz), jak też przymocowane do ściany (najpopularniejszy typ). Ze względu na kształt, spotkamy zaś umywalki owalne, koliste, kwadratowe, prostokątne. Niektóre z nich są specjalnie dostosowane do zamontowania w narożnikach. Pamiętajmy, że najłatwiej jest utrzymać w czystości zaokrąglone zlewy, jednak w przypadku chęci uzyskania nowoczesnego stylu wnętrza, lepiej sprawdzą się te o ostrych krawędziach. Zanim zdecydujemy się na niezwykle modny typ umywalki zastanówmy się, czy na pewno będzie się nam ona dalej podobać wraz z upływem czasu. Przecież zlew łazienkowy to sprzęt, którego nie wymieniamy zbyt często. 

Pamiętajmy, że bez względu na wybrany typ umywalki, musimy dopasować jej rozmiary do  wielkości pomieszczenia a także jego kolorystyki i stylu. Tylko wtedy sprzęt ten będzie tworzył z resztą wnętrza spójną całość, a jego walory estetyczne zostaną odpowiednio podkreślone.

I co Wy na to? Na jaką umywalkę się zdecydowaliście? Dajcie znać.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =

Polecamy