Jaki dywan do pokoju dziecięcego?

Wnętrza    
ocena

Urządzając pokój dziecięcy, warto postawić na uniwersalne, solidne i przede wszystkim bezpieczne meble. Nie oznacza to, że mniej ważne są różnego rodzaju dodatki – przeciwnie, to właśnie one nadadzą pomieszczeniu charakter i sprawią, że nasza pociecha będzie się w nim dobrze czuła i chętnie spędzała w nim czas. Jedną z ozdób, która ma znaczenie nie tylko estetyczne, lecz także praktyczne, jest dywan.

Jaki dywan do pokoju dziecięcego?

sxc.hu

Zanim omówione tutaj zostaną różne ciekawe propozycje dywanów do pokoju dziecięcego, warto wspomnieć kilka słów o właściwościach, które powinny one spełniać. Dywan to element aranżacji wnętrza, którego nie wymienia się co roku, więc najlepiej postawić na wysoką jakość. Włókna produktu powinny być sprężyste i miękkie, gdyż dzieci uwielbiają zabawy na podłodze. Pamiętajmy, że dywan w pokoju naszej małej pociechy jest wyjątkowo narażony na poplamienia i zniszczenie, dlatego wybierzmy taki, który jest wytrzymały i łatwy w utrzymaniu. Unikajmy też jasnych kolorów, gdyż jest raczej pewne, że ciężko będzie zachować nienaganny stan takiego dywanu.

Powyżej omówione zostały cechy dywanów istotne z punktu widzenia rodziców, czas przejść do tych, które docenią dzieci. Dywany pobudzają wyobraźnię naszej pociechy i są znakomitym miejscem na zabawę. Oczywiście, będzie tak o ile, kierując się względami czysto praktycznymi, nie wybierzemy jednolitej wykładziny dywanowej w raczej ciemnym kolorze, a postawimy na dodatek, który przykuje uwagę dziecka. Mamy tutaj do wyboru dwa typy dywanów – edukacyjne bądź typowo dekoracyjne, co nie oznacza, że jeden produkt nie może łączyć obu tych funkcji. Dywany dekoracyjne to te, które przedstawiają ulubione przez nasze dziecko motywy, ciekawe wzory lub oryginalne kształty. Decydując się na ten rodzaj dywanu uważajmy, gdyż gusta naszej pociechy mogą się szybko zmieniać. Zamiast więc wizerunku z ulubionej w danym momencie bajki, można wybrać uniwersalne wzory i rysunki. Dywany edukacyjne są nie tylko kolorowe i ładne, lecz także dyskretnie łączą zadania miejsca do zabawy i nauki. Przedstawiać one mogą na przykład mapę świata, obrazki z podpisami w obcym języku, plany miast, ciekawie rozmieszczone liczby lub litery itp.

rodzeństwo Fot. photoxpress.com

UWAGA!

Dywany wracają do łask po latach nieobecności w naszych domach i mieszkaniach. Nie tylko są one prostym sposobem na dekorację wnętrza, lecz także wygłuszają i ocieplają pomieszczenie, działają antyalergicznie oraz chronią podłogę. To wszystko sprawia, że są wręcz idealne do pokoju dziecięcego. Jeżeli wybierzemy dywan o ciekawym fasonie, kształcie, kolorach czy nadruku, możemy być pewni, że nasza pociecha spędzi długie godziny, miło się na nim bawiąc.

Postawiliście na dywan w pokoju swojego Malucha? Jaki wybraliście? Dajcie znać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =

Polecamy