Jaki dywan do sypialni?

Wnętrza    
ocena

Często jest tak, iż mamy ciekawą koncepcję urządzenia danego pomieszczenia, a kiedy ją zrealizujemy, okazuje się, że nie do końca odpowiada ona naszym wcześniejszym wyobrażeniom. Zwykle skupiamy się na doborze i ustawieniu mebli, a zapominamy o jakże istotnych dodatkach. To właśnie one nadają pomieszczeniu charakter i sprawiają, że dobrze się w nim czujemy. Jednym z istotnych elementów prac nad aranżacją sypialni jest wybór dywanu.

Jaki dywan do sypialni?

photoxpress.com

To nieprawda, że dobry dzień determinuje tylko to, którą nogę postawimy najpierw na podłodze po wyjściu z łóżka. Równie ważne (o ile nie ważniejsze, z czym jednak mogą się nie zgodzić osoby przesądne) jest to, na czym staniemy. Planując wystrój sypialni, większość z nas skupia się na łóżku. Oczywiście, to sprzęt określający przeznaczenie tego pomieszczenia i nie ulega wątpliwości, że jest w nim najistotniejszy. Jednakże, nikt z nas przecież nie chce po wyjściu z wygodnego łóżka postawić stóp na zimnej, nieprzyjemnej podłodze. Dywan lub małe dywaniki leżące po dwóch stronach łóżka sprawią, że sypialnia wyda się bardziej przytulna, a nasze pierwsze kroki po przebudzeniu będą po prostu przyjemnością.

Wszystkie osoby, które uwielbiają poczucie miękkości pod stopami, powinny wybrać dywany z grubym, gęstym i miękkim włosiem. Na ciemnej podłodze (zwłaszcza, gdy jest pokryta drewnem egzotycznym) najlepiej będą prezentowały się te o jasnej kolorystyce. Dywany w ciemniejszych odcieniach idealnie zaś współgrają z jasnymi deski czy panelami.

Jeżeli wnętrze sypialni wydaje nam się nijakie, odważmy się na jeden zdecydowany akcent, który doda pomieszczeniu wyrazistości. Może to być właśnie dywan o żywych, ekstrawaganckich kolorach. Jeżeli zdecydujemy się na tego rodzaju element dominujący, reszta dodatków nie powinna już tak mocno skupiać uwagi, gdyż zepsuje to ogólny efekt tworząc wrażenie nadmiaru.

Wybierając dywan do sypialni, powinniśmy kierować się tym, jak będzie on współgrał z resztą pomieszczenia, lecz także jego jakością. Wykonany z wełny przetrwa nawet ponad dwadzieścia lat zachowując świetny stan. Należy się jednak liczyć z tym, że tego rodzaju dywany są około dwa razy droższy od tych wykonanych z bawełny czy polipropylenu.

UWAGA!

Warto tutaj wspomnieć, że ostatnimi czasy coraz większą konkurencję dla dywanów stanowią wykładziny. Wyłożone na całej powierzchni pokoju, dają poczucie jakże pożądanego, zwłaszcza w sypialni, uczucia ciepła. Wykładziny przestały być tańszym zamiennikiem bardziej „szlachetnych” dywanów – chronią przez zimnem i hałasem, przez co doskonale sprawdzą się także w sypialni dziecka.

Jaki dywan do sypialni kupiliście? Czym kierowaliście się przy jego wyborze? Dajcie znać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =

Polecamy