Jakie AGD wybrać do kuchni?

Wnętrza    
ocena

Wybór sprzętu AGD jest bardzo ważnym aspektem nie tylko wystroju i ogólnego wyglądu kuchni, ale także (a nawet przede wszystkim) od niego zależeć będzie w dużej mierze funkcjonalność. Sprawa nie jest łatwa, szczególnie jeśli przejrzymy katalogi znanych firm, zauważymy, że wybór jest ogromny. Najważniejszym kryterium jest kwota jaką możemy przeznaczyć na zakup całego sprzętu. Od tego głównie zależeć będzie, czy możemy pozwolić sobie na wspaniałą pod względem wyglądu i funkcji lodówkę typu side by side (podwójne drzwi) oraz czy nasz piekarnik będzie miał funkcji 10, czy też tylko 5.

Jakie AGD wybrać do kuchni?

morguefile.com

Znane marki mają w swoim asortymencie zazwyczaj serie produktów podzielone na różne kieszenie odbiorców. I wcale nie znaczy, że te tańsze są gorsze. Zanim kupimy sprzęt AGD, warto przejrzeć oferty kilku producentów, obserwować promocje lub wprowadzenie nowej kolekcji. Jeśli planujemy zakup sprzętu ‘na lata’, chyba nie warto ulegać pokusom najnowszej mody i zamiast różowej, wybrać lodówkę klasyczną.

Jeśli zależy nam na utrzymaniu porządku i ładu przestrzennego w kuchni, powinniśmy rozejrzeć się za sprzętami do zabudowy - klasyczna kuchenka mikrofalowa zabierze nam sporą część blatu, natomiast wersja do zabudowy sprawi, że zyskamy więcej przestrzeni roboczej, poza tym jest łatwiejsza do utrzymania w czystości. Lodówka do zabudowy służy nie tylko wbudowaniu jej w ciąg kuchenny, ale także istnieje możliwość obudowania jej drzwi frontem w materiale i kolorze mebli kuchennych. Chociaż obecnie lodówki są tak ładne, że wcale nie trzeba ich ukrywać, wręcz przeciwnie - coraz częściej ich piękno zostaje uwidocznione i podkreślone wśród zabudowy kuchennej.

jak dobrać AGDmorguefile.com

Ważną sprawą jest wybór sprzętu do kuchni jednej firmy - widoczne obok siebie różne nazwy będą wyglądać mało elegancko i estetycznie. Jeśli natomiast z jakiegoś powodu musimy zdecydować się na inną markę, starajmy się, aby były to sprzęty ukryte - np. obudowana lodówka lub zmywarka z górnym panelem, gdzie napis będzie niewidoczny. Ponadto wybór jednej marki ułatwi nam obudowanie sprzętów - nie będziemy mieli wówczas wątpliwości, że szerokość lub wysokość piekarnika będzie pasowała idealnie do szerokości ekspresu do kawy lub mikrofali. Nawet jeśli sprzęty wśród jednej marki nieznacznie się różnią (mikrofala jest zazwyczaj trochę mniejsza od pozostałych elementów), to producenci przewidzieli idealnie pasujące maskownice (obudowa). Poza tym wszystkie sprzęty będą miały jednakowe wykończenie i odcień np. stali.

W jakim stylu jest urządzona Wasz kuchnia? Skąd taki pomysł na aranżację?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =

Polecamy