Jakie akcesoria do kuchni wybrać?

Wnętrza    
ocena

Wybór dodatków kuchennych na rynku jest spory i chyba nikt nie powinien mieć problemu z odnalezieniem właściwej, interesującej nas rzeczy. Mnóstwo akcesoriów kuchennych oferują sklepy z wyposażeniem wnętrz zarówno stacjonarne, jak i internetowe. Wiele ciekawych drobiazgów znajdziemy również na aukcjach i pchlich targach.

Jakie akcesoria do kuchni wybrać?

morguefile.com

Ważniejszym problemem jest chyba wybór głównej koncepcji na aranżację kuchni. Połową sukcesu jest odpowiedź na pytanie jaki efekt chcemy uzyskać i czego tak naprawdę poszukujemy. Samo znalezienie akcesoriów o wymarzonych kolorach, kształtach i funkcjach jest chyba mniej kłopotliwe.

Zacznijmy od opanowania stylu kuchni i jej kolorystyki. Jedną z głównych zasad jest niewprowadzanie do pomieszczenia zbyt wielu mocnych akcentów, dlatego też zdecydujmy się na 2-3 kolory, nie więcej. Wówczas kuchnia nabierze ciekawego charakteru, konsekwencji i spowoduje, że projekt kuchni i cała aranżacja wyda się bardziej przemyślana. Większa ilość różnokolorowych detali spowoduje, że w kuchni zapanuje chaos.

Powinniśmy również odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nasza kuchnia wydaje nam się na tyle nudna, że potrzebuje ożywienia w postaci ciekawych detali, kształtów i intensywnych kolorów. Wtedy postawmy na kontrast - jeśli mamy kuchnię utrzymywaną w stonowanej kolorystyce, np. szarościach, bieli, czy brązie, wówczas dołóżmy do niej kilka elementów kontrastujących w odcieniach np. czerwieni, zieleni, brodo, fioletu.

jak wybrać akcesoria do kuchniphotoxpress.com

Dodatki kuchenne mogą pojawić się nie tylko w postaci przyrządów kuchennych (łyżki, noże, młynki do przypraw), ale także jako elementy wystroju kuchni w postaci rolety, zasłony, obrusów, podkładek, ściereczek, tkaniny jaką obszyjemy krzesła, zastawy stołowej, wiszących na ścianie zegarów, kolorystyki obrazów, zdjęć, itd.

Zwykle to detale i z pozoru mało ważne elementy podkreślają styl pomieszczenia.

Innym sposobem na ciekawy wygląd kuchni, jest dobieranie akcesoriów zgodnych z głównym kolorem - jeśli np. nasza kuchnia jest biała, akcesoria dobrane w tym samym kolorze z pewnością zaintrygują, będą wyglądać elegancko, a także pomogą nam konsekwentnie podtrzymać styl.

W jakim stylu chcecie zaaranżować kuchnię? Skąd taki pomysł na aranżację?

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =

Polecamy