Jakie dodatki do kuchni?

Wnętrza    
ocena

Kuchnia to jedyne miejsce w naszym domu, które wypełnione jest zwykle przyjemnymi zapachami, swoistym gwarem i krzątaniną. Jeżeli chcemy odpowiednio podkreślić jej wyjątkowość, nie wystarczą właściwie dopasowane i funkcjonalne meble. Pomieszczenie nabierze charakteru dopiero, gdy jego wyposażenie wzbogacimy o odpowiednie akcesoria ozdobne.

Jakie dodatki do kuchni?

photoxpress.com

Rynek meblarski oferuje nam w tej dziedzinie szereg pomysłowych rozwiązań. Ciekawa koncepcja dekoracji kuchni pomoże stworzyć jej klimat i atmosferę, bez których pomieszczenie to byłoby tylko szeregiem funkcjonalnych, lecz „bezosobowych” rozwiązań.

Nawet najmniejsza kuchnia wymaga odpowiedniej oprawy. Oczywiście, nie oznacza to, że najlepszym pomysłem jest udekorowanie jej wszystkim, co wyda nam się ładne i ciekawe. Małe pomieszczenie łatwo jest zagracić, więc niech ich ozdobą będą elementy, które pełnią jednocześnie funkcję użytkową. Mogą to być właściwie dobrane firanki i zasłonki, oryginalne pojemniki na przyprawy czy maty na stół. Bez względu na wielkość kuchni, zawsze znajdzie się  w niej też miejsce na puszki na kawę lub herbatę czy też ujmujące w swej prostocie słoiki do przechowywania makaronu, ryżu i kasz. Można by tu było wymienić jeszcze wiele innych akcesoriów, od maselniczki po cukiernicę, jednak najistotniejsze jest to, aby takie przedmioty nie tylko dobrze nam służyły, lecz też cieszyły oko.

Nie jest dobrym pomysłem kupowanie poszczególnych przedmiotów z osobna, gdyż może się okazać, że każdy z nich będzie „z innej bajki”. Gdy tureckie filiżanki w kształcie tulipana postawimy obok glinianych rustykalnych kubków i minimalistycznej, stalowej solniczki, dojdziemy pewnie do wniosku, że zamiast kuchnię ozdobić, po prostu zastawiliśmy ją zbiorem przypadkowo dobranych przedmiotów.

Dochodzimy tutaj do głównej zasady dotyczącej wyboru akcesoriów ozdobnych. Zanim cokolwiek kupimy, zastanówmy się, jaki styl i charakter wnętrza chcemy uzyskać. Być może będzie nam zależało po prostu na ożywieniu dosyć monotonnej kolorystycznie kuchni. Wystarczy, że zaopatrzymy się w przyciągające uwagę kolorowe kubki, które powiesimy na haczykach przymocowanych do relingu. Jeżeli zaś chcemy ocieplić zbyt sterylną i „futurystyczną” kuchnię, dobierzmy dodatki w słonecznych kolorach, a na ścianie powieśmy obraz w optymistycznych barwach. Jeżeli zaś wolimy nadać kuchni bardziej „swojski” klimat, idealnie sprawdzą się gliniane lub ozdobione ludowymi wzorami porcelanowe dzbanki, miseczki i moździerze. Jest tez kilka ozdób uniwersalnych, które spełnią swoją rolę bez względu na styl naszej kuchni – mowa tu o zegarach, kalendarzach, kwiatach doniczkowych czy pięknie pachnących świeżych ziołach uprawianych na nasłonecznionym parapecie.

A Wy jak ozdobiliście swoje kuchnie? Jakie styl wybraliście? Podzielcie się swoimi kreacjami! :)

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =

Polecamy