Jakie dodatki do sypialni?

Wnętrza    
ocena

Sypialnia to bez wątpienia niezwykle ważne miejsce w naszym domu - odpowiednio wyposażona i urządzona zgodnie z naszymi potrzebami, zagwarantuje nam długi i spokojny sen. Najważniejszym elementem jej wyposażenia są oczywiście meble. Ich dopełnieniem będą umiejętnie dobrane dodatki określające w dużej mierze styl wnętrza.

Jakie dodatki do sypialni?

photoxpress.com

Akcesoria sypialniane powinniśmy dobierać przede wszystkim pod kątem stylu, w jakim urządziliśmy (lub chcemy urządzić) pomieszczenie. Nie tyle mają one ozdobić wnętrze, co nadać mu charakterystyczną ze względu na pełnioną przez nie funkcję wyjątkowość, przytulność i intymność. Do sypialni nie zapraszamy przecież gości, ani nie prezentujemy jej publicznie. Akcesoria jakie się tam znajdą powinny więc podkreślać osobisty charakter tego miejsca.

W obecnych trendach na aranżacje sypialni królują cztery style i to właśnie adekwatnie do nich (lub każdego innego, który wybraliśmy), powinniśmy dobierać dodatki. Jeśli pomieszczenie urządzone jest w stylu klasycznym tzn. króluje w nim ład, harmonia, naturalne barwy oraz elegancja, powinniśmy skupić się wyszukaniu dodatków, które podkreślą charakter wnętrza i sprawią, że będzie ono jeszcze ciekawsze. Przykładowo, dobrym pomysłem będą lustra w klasycznych ramach, piękne lampy o typowych kloszach czy mechaniczne zegary w masywnych oprawach.

Do stylu romantycznego najbardziej pasować zaś będą akcesoria takie jak szklane żyrandole, osłonięte materiałem z kwiatowymi motywami lampki nocne, kolorowe pudełka i szkatułki na różnego rodzaju drobiazgi i biżuterię, świeczniki i świece, ramy i ramki ze zdjęciami lub obrazami czy też stylowa toaletka (choć jest ona nie tyle dodatkiem, co meblem, wprost idealnie uzupełnia urządzoną w stylu romantycznym sypialnię, stąd warto o niej wspomnieć).

sypialnia dodatkiphotoxpress.com

Jeśli nasza sypialnia urządzona jest w stylu orientalnym, w takim wypadku najlepiej jest dobrać dodatki wykonane z drewna, kości słoniowej, ciężkiej nierdzewnej stali bądź metalu. Charakter sypialni świetnie oddadzą zwłaszcza pochodzące ze Wschodu figurki i rzeźby, ozdobne witraże, sporych rozmiarów świeczniki i kadzidełka. Dopełnieniem zaś będą lampy z ozdobnymi abażurami oraz pomysłowe szkatułki na podręczne drobiazgi. Z uwagi na łatwą dostępność i duży wybór akcesoriów orientalnych oraz atmosferę tajemniczości, jaką potrafią one wyczarować, to właśnie ten styl najczęściej króluje w naszych sypialniach.

Na koniec kilka słów o stylu  eko. Również w tym przypadku wybór dodatków nas nie zawiedzie. Przebierać możemy pośród różnego rodzaju ozdób z drewna, kamienia czy wikliny, z których to powstają oryginalne kosze, wazony i gliniane wazy. Pamiętajmy przy tym, aby ich kolorystyka była jak najbardziej naturalna, jasna i stonowana.

A Wy jakie dodatki wybraliście do swoich sypialni? W jakim stylu? Dajcie znać!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy