Jakie dodatki do wnętrz wybrać?

Wnętrza    
ocena

Aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wykończenia ścian i podłóg oraz doboru wyposażenia do danego mieszczenia. Równie istotną rolę odgrywają różnego rodzaju dodatki. Jak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach, więc nie należy umniejszać roli elementów dekoracyjnych. To one w przeważającej mierze decydują o charakterze i klimacie danego wnętrza.

Jakie dodatki do wnętrz wybrać?

http://pixabay.com

Dobierając dodatki do pomieszczenia, należy kierować się przede wszystkim stylem, jaki chcemy w nim wykreować. Tutaj mamy wyjątkowo szeroki wybór, przyjrzyjmy się jednak głównym nurtom w aranżacji wnętrz i pasującym do nich dodatkom.

Minimalizm to styl, który wciąż zdobywa coraz to większą popularność. Idealnie odpowiada on bowiem potrzebom współczesnego człowieka - funkcjonalność i komfort pomieszczenia nie są zakłócone przez żadne niepotrzebne elementy. Ta sama zasada powinna dotyczyć przedmiotów dekoracyjnych. Najlepiej, jeżeli będą one spełniać jednocześnie rolę ozdoby, jak i przedmiotu użytkowego. Świetnie więc sprawdzą się zegary o prostych kształtach, oszczędne pod względem formy donice na hodowane w domu roślinki czy dyskretne, choć dodające wnętrzu uroku, podświetlenia szklanych regałów lampkami typu led.

Kolejny popularny trend w aranżacji to styl tradycyjny i rustykalny. Z jednej strony dużo osób skłania się ku prostocie i minimalizmowi, z drugiej wiele z nas tęskni za sielskim wyglądem z reguły surowo i prosto urządzanych dziś mieszkań. Rustykalny klimat, który pamiętamy z naszego dzieciństwa spędzonego na wspominanych z sentymentem zabawach w domu dziadów, wyczarujemy we wnętrzu dzięki zastosowaniu dodatków wykonanych z naturalnych surowców. W tej roli sprawdzą się idealnie  wiklinowe kosze, gliniane donice i wazony czy lniane tekstylia w postaci zasłon, narzut i poszewek na poduszki. Sielski charakter wnętrza podkreślimy różnymi dostępnymi na rynku elementami folklorystycznymi, zaś tradycyjny charakter wnętrza wykreujemy za pomocą drewnianych dodatków (np. stylowe, ręcznie rzeźbione ramy na obrazy i lustra).

Jeżeli zależy nam na wyjątkowej oryginalności mieszkania, warto postawić na nieco ryzykowne i wymagające szczególnego wyczucia stylu rozwiązanie, jakim jest eklektyzm. To nurt i kierunek w aranżacji wnętrz polegający na umiejętnym połączeniu elementów wywodzących się z różnych stylów. Tak więc, jeżeli nie możemy zdecydować się, czy wolimy stworzyć we wnętrzu klimat nowoczesności czy raczej tradycji, wykorzystajmy to, co najlepsze z każdego z tych trendów. Postawmy na proste i funkcjonalne meble, a jako dodatki wybierzmy sentymentalne pamiątki z dawnych epok. Eleganckie szkatułki, stylowe świeczniki czy romantyczne tekstylia doskonale będą harmonizować z nowoczesnym wnętrzem, tworząc niebanalne i trudne do skopiowania połączenia.

Jak wyobrażacie sobie swojej wymarzone mieszkanie? Jakie dodatki najbardziej Wam się podobają? Podzielcie się chociaż kilkoma detalami :)

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =

Polecamy