Jakie drzwi do mieszkania?

Wnętrza    
ocena

Drzwi do mieszkania stanowią element wykończeniowy, na który z reguły decydujemy się przed urządzeniem poszczególnych pomieszczeń. Montaż stolarki wiąże się z koniecznością zatrudnienia ekipy budowlanej i dużym bałaganem, więc zrozumiałe jest, że zajmujemy się tym przed umeblowaniem i dekoracją pokoi. Jednakże, wiele osób zapomina, że przed wyborem drzwi warto rozplanować układ poszczególnych pomieszczeń. W ten sposób ułatwimy sobie wybór odpowiedniej stolarki, która powinna się komponować z wystrojem wnętrza mieszkania.

Jakie drzwi do mieszkania?

photoxpress.com

Drzwi stanowią zazwyczaj inwestycję na długie lata, więc ich zakup powinien być dobrze przemyślany. Przede wszystkim, postawmy na produkty renomowanej firmy oraz sprawdźmy normy jakości i certyfikaty producenta. Drzwi, abstrahując od pożądanych walorów estetycznych, powinny charakteryzować się solidnym wykonaniem. Nikt przecież nie chce, by po stosunkowo niedługim użytkowaniu, stolarka drzwiowa była wypaczona, rozklejona czy też źle chodziła w zawiasach.

Pamiętajmy też, że drzwi, oprócz oddzielania od siebie poszczególnych pomieszczeń, powinny też zapewniać bezpieczeństwo i intymność. Właśnie dlatego w niektórych pokojach, jak np. sypialni, warto jest zamontować stolarkę o większej dźwiękoszczelności (z wypełnieniem np. z płyty pilśniowej).

Przejdźmy do popularnych materiałów, z których wykonana jest stolarka wewnętrzna. Do wyboru mamy okleiny naturalne i drewnopodobne (syntetyczne). Te pierwsze są oczywiście droższe, jednak charakteryzują się wyjątkowymi walorami estetycznymi. Zaletą drzwi wykonanych z materiałów syntetycznych jest fakt, że nie wymagają one takiej troski i konserwacji, co materiały naturalne oraz są stosunkowo bardziej przystępne cenowo.

UWAGA!

W zależności od wielkości pomieszczeń, mamy do wyboru drzwi jedno i dwuskrzydłowe oraz różne typy drzwi przesuwanych. Te pozwalają zagospodarować powierzchnię, która musiałaby pozostać wolna w przypadku otwieranych skrzydeł. Właśnie dlatego sprawdzą się one zwłaszcza w niewielkich pokojach lub też jeżeli chcemy oddzielić aneks od części jadalnej, czy garderobę od sypialni. Drzwi dwuskrzydłowe są nie tylko wygodne, lecz także dodają pomieszczeniem niebanalnego wyglądu. Pozwolić sobie na nie mogą jednak tylko właściciele mieszkań czy domów o dużych metrażach. W przypadku mieszkań tradycyjnych, najlepiej sprawdzą się drzwi jednoskrzydłowe – ogromny wybór kolorów, materiałów wykończeniowych i zdobień sprawia, że z pewnością znajdziemy odpowiednią stolarkę pasującą do planowanego wystroju wnętrza.

I co Wy na to? Na jakie drzwi się zdecydowaliście? Dajcie znać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =

Polecamy