Jakie drzwi do sypialni?

Wnętrza    
ocena

Sypialnia – to nasza oaza, gdzie odpoczywamy po ciężkim dniu pracy lub udajemy się na krótką drzemkę w ciągu dnia. To także najbardziej intymna i prywatna część naszego domu, do której zaglądają zwykle tylko jej mieszkańcy. Nie oznacza to jednak, że jej urządzeniu powinniśmy poświęcić mniej uwagi. Przeciwnie – idealny klimat pokoju sypialnianego wykreujemy tylko wtedy, gdy starannie dobierzemy do niego meble, a także inne, tylko z pozoru mniej istotne elementy wnętrza. Do tych ostatnich zaliczyć można na przykład sypialniane drzwi.

Jakie drzwi do sypialni?

sxc.hu

Przy wyborze stolarki drzwiowej należy wziąć pod uwagę kilka czynników, spośród których najważniejsze to: metraż wnętrza, jego styl i lokalizacja. W przypadku, gdy urządzamy niewielką sypialnię, warto rozważyć stolarkę drzwiową z przeszkleniami. Nie tylko optycznie powiększy ona niewielki pokój, lecz także doświetli ciemne pomieszczenie. Nie musimy obawiać się przy tym prześwitów w tym, bądź co bądź, wyjątkowo prywatnym pokoju. Wybierając piaskowane, mleczne, witrażowe czy też oszronione szkło zapewnimy naszej sypialni wymaganą intymność. Decydując się na drzwi z elementami szklanymi, warto jest zwrócić uwagę, czy pokryte są one powłoką ochronną, co wpływa na wytrzymałość, bezpieczeństwo i możliwość utrzymania ich w dobrym stanie przez długi czas.

Przeszklone drzwi sypialniane nadają się nie tylko do niewielkich pomieszczeń. Sprawdzą się też idealnie, jeżeli nasz pokój sypialniany chcemy urządzić w nowoczesnym czy minimalistycznym stylu. Z drugiej strony, jeżeli chcemy ocieplić zbyt futurystyczne wnętrze i dodać sypialni przytulności, nie musimy rezygnować przy tym całkowicie ze szkła - bez problemu znajdziemy drzwi łączące ten materiał z elementami drewnianymi, które skutecznie ocieplą pomieszczenie.

Kolejny, na równi popularny, trend dotyczący sypialnianych drzwi to tradycyjna stolarka drewniana. Jej zalety to uniwersalność (drewniane drzwi pasują do każdego stylu wnętrza) i ponadczasowość. Warto tutaj postawić przede wszystkim na wysoką jakość materiału, gdyż tego rodzaju stolarka służyć nam może przez długie lata i ładnie się będzie komponować z ewentualnie zmieniającym się wystrojem sypialni. Zadbajmy więc o to, aby drewno pokryte było woskiem czy transparentnym lakierem. Zabezpieczą one materiał przed uszkodzeniem i zabrudzeniami, a jednocześnie nie umniejszą naturalnego piękna dębu, brzozy czy sosny. Drzwi drewniane mogą mieć różnego rodzaju rzeźbienia ozdobne – w zależności, jakie z nich wybierzemy, mogą ładnie komponować się z sypialnią nowoczesną, wytworną, romantyczną czy urządzoną w egzotycznym stylu.

Na koniec kilka słów o drzwiach w pełni zabudowanych. Najlepiej sprawdzą się one w sypialniach, które ze względu na swoją lokalizację, narażone są na docieranie hałasów. Taki rodzaj stolarki wyciszy pomieszczenie i, tym samym, umożliwi domownikom spokojny wypoczynek. W pełni zabudowane drzwi poleca się też osobom, które chcą stworzyć w sypialni maksymalną ciemność – stolarka bez przeszkleń w połączeniu z zasuniętymi roletami z pewnością ułatwi zaśnięcie w ciągu dnia.

I co Wy na to? Na jakie drzwi się zdecydowaliście? Dajcie znać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =

Polecamy