Jakie farby do malowania ścian?

Wnętrza    
ocena

Oferta artykułów dla plastyków jest bardzo bogata. W zależnościom od techniki, w której chcemy malować mamy do wyboru farby od różnych producentów, dostępne w bardzo bogatej gamie kolorystycznej.

Jakie farby do malowania ścian?

http://pixabay.com

Farby akwarelowe. Jeśli lubimy technikę akwareli to warto zainwestować w farby dobrej jakości.Akwarele możemy kupować na sztuki i w kompletach. Decydując się na zakup farb pamiętajmy, że tańsze produkty są zazwyczaj słabszej jakości,co w przypadku farb akwarelowych, przejawia się niską intensywnością barw. Podobnie sprawa wygląda z farbami plakatowymi, te z „niższej półki” tracą kolor,lubią szybko wysychać po czympraktycznie nie nadają się do użytku.

Farby olejne i akrylowe. Możemy nabyćje w tubkach, plastikowych pojemnikach lubsłoiczkach, Akryle dają efekt podobny do malarstwa olejnego jednak schną o wiele szybcicej. Na rynku dostępne są farby bardzo dobrej jakości, produkowane od wielu lat przez uznane marki. Nie brakuje również licznych tanich podróbek, jednak lepiej kupić trzy tubki dobrej farby, niż cały zestaw bezużytecznych mazideł w sztucznych kolorach.

Coraz częściej wielu producentów oferuje komplety farb w bardzo ciekawych zestawach kolorystycznych. Możemy kupić farby przeznaczone specjalnie do malowania postaci, aktu do ukazania zwierząt oraztakie, które służą do malowaniaposzczególnych pór roku, ciepła gama barw dla wiosny i jesieni oraz nieco zneutralizowana paleta z barwami lata i zimy.

Czym kierowalibyście się przy wyborze farb do malowania? Podzielcie się opiniami.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =

Polecamy