Wnętrza Jakie farby do malowania ścian?

Jakie farby do malowania ścian?

-

Farby akwarelowe. Jeśli lubimy technikę akwareli to warto zainwestować w farby dobrej jakości.Akwarele możemy kupować na sztuki i w kompletach. Decydując się na zakup farb pamiętajmy, że tańsze produkty są zazwyczaj słabszej jakości,co w przypadku farb akwarelowych, przejawia się niską intensywnością barw. Podobnie sprawa wygląda z farbami plakatowymi, te z „niższej półki” tracą kolor,lubią szybko wysychać po czympraktycznie nie nadają się do użytku.

Farby olejne i akrylowe. Możemy nabyćje w tubkach, plastikowych pojemnikach lubsłoiczkach, Akryle dają efekt podobny do malarstwa olejnego jednak schną o wiele szybcicej. Na rynku dostępne są farby bardzo dobrej jakości, produkowane od wielu lat przez uznane marki. Nie brakuje również licznych tanich podróbek, jednak lepiej kupić trzy tubki dobrej farby, niż cały zestaw bezużytecznych mazideł w sztucznych kolorach.

Coraz częściej wielu producentów oferuje komplety farb w bardzo ciekawych zestawach kolorystycznych. Możemy kupić farby przeznaczone specjalnie do malowania postaci, aktu do ukazania zwierząt oraztakie, które służą do malowaniaposzczególnych pór roku, ciepła gama barw dla wiosny i jesieni oraz nieco zneutralizowana paleta z barwami lata i zimy.

Czym kierowalibyście się przy wyborze farb do malowania? Podzielcie się opiniami.

Poprzedni artykułZasady gry w Chowanego
Następny artykułJak grać w Durnia? Zasady
Olga Młodawska

Olga Młodawska – plastyczka z zamiłowania i wykształcenia. Uczestniczka licznych wystaw, plenerów malarskich oraz warsztatów dziennikarskich. Absolwentka PLSP im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie na kierunku ceramika artystyczna, Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Ochrona Dóbr Kultury(spec. konserwatorstwo) oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Public Relations na Uniwersytecie Wrocławskim.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Maluję odkąd sięgam pamięcią, jest to moją pasją i zarazem jednym ze sposobów na spędzanie wolnego czasu. Dużo podróżuję, zwiedzam, kocham zabytki i sztukę. Lubię poznawać nowe miejsca i nowych ludzi...to moje inspiracje.

Z nieustannym zachwytem podziwiam różnorodność otaczającego nas świata i cieszę się, że wciąż jest tyle miejsc do zobaczenia i obrazów do namalowania:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Podatek za wynajem mieszkania w 2012 roku

Wiele osób w Polsce traktuje wynajem domu czy mieszkania jako sposób na uzyskanie dodatkowych dochodów, które mogą wspomóc domowy budżet. Jednak należy pamiętać, ze tego rodzaju działalność jest opodatkowana. Wynajmujący nieruchomości muszą do 20 stycznia zadeklarować, jaką formą opodatkowania wybrali.

Dokumenty potrzebne do pracy w USA

Poszukiwanie pracy w Stanów Zjednoczonych jest ogromną szansą zarówno dla tych, którzy nie mogą jej znaleźć w Polsce, jak i dla tych, którzy mogą pracować w kraju, ale chcieliby poznać odmienne standardy i kulturę pracy. Proces poszukiwania pracy w USA powinien być jednak starannie zaplanowany i przygotowany. Jakie formalności, dokumenty są nam niezbędne aby móc ubiegać się o pracę w USA? Podajemy wskazówki.

Zobacz też

Antykoncepcja hormonalna – przypominajka

Gwarancję skuteczności tabletek antykoncepcyjnych możemy uzyskać jedynie dzięki regularnemu stosowaniu pigułek oraz przyjmowaniu kolejnych dawek o tej samej porze.

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Jaką sukienkę na lato wybrać?

Odpowiednio wybrana sukienka na lato to idealny strój dla pań. Nie dość, że wyglądają w nich bardzo kobieco, to...

Może Cię zainteresuje: