Jakie grzejniki do łazienki?

Wnętrza    
ocena

Jednym z najmniej przyjemnych uczuć, jakiego można doświadczyć z samego rana, jest wyjście spod ciepłej pościeli, a następnie niemalże „zderzenie się” z surowym łazienkowym chłodem. To, że w łazience powinno być ciepło, jest sprawą oczywistą. Aby wyście z wanny czy spod prysznica nie było niczym nagłe przeniesienie się z tropikalnej plaży w okolice podbiegunowe, z reguły konieczne jest zamontowanie odpowiedniego grzejnika.

Jakie grzejniki do łazienki?

photoxpress.com

Na początek kilka słów o przypadkach, kiedy dodatkowe źródło ciepła jest raczej zbędne. W starszego typu mieszkaniach w bloku łazienka jest zwykle bardzo mała – na tyle, że nie mieści się w niej nawet pralka. Można się w tym jednak doszukać swoistej zalety - często w jednym z  rogów pomieszczenia przebiegają piony grzewcze, które w zupełności wystarczą, aby ogrzać niewielką przestrzeń. Instalacja dodatkowego grzejnika jest wtedy zupełnie zbędna – nie tylko ze względu na odpowiednią temperaturę panującą w pomieszczeniu, lecz także po prostu z uwagi na brak miejsca dla takiego sprzętu.

Przejdźmy do sytuacji, gdy  dodatkowe źródło ciepła jest jak najbardziej wskazane. Oczywiście, dotyczy to dużych pomieszczeń – zarówno łazienek, jak i pokoi kąpielowych. Nie musimy obawiać się tym, że grzejnik będzie oszpecał wnętrze. Producenci oferują dziś takie modele, które dodają nawet łazience uroku. Możemy zamontować je na ścianie, w narożniku lub też ustawić na podłodze. Najbardziej uniwersalnym typem jest grzejnik drabinkowy (rurkowy) – nie tylko odpowiednio ogrzeje on wnętrze, lecz też może pełnić funkcję wieszaka na ręczniki czy też suszarki na bieliznę. Nie wszyscy wiedzą, że oprócz modeli tradycyjnych na rynku dostępne są też grzejniki obrotowe, których pozycję można wygodnie zmienić w zależności od potrzeb.

grzejniki do domuphotoxpress.com

Warto pamiętać, że wodne grzejniki sprawdzą się nawet poza sezonem grzewczym. Wystarczy, że przymocujemy do nich elektryczną grzałkę. Wraz z coraz większą popularnością pokoi kąpielowych, na rynku pojawiły się modele kamienne i szklane, które mogą idealnie współgrać z luksusowym wystrojem takiego wnętrza. Większość z nas wybiera białe grzejniki nawet nie wiedząc, że producenci tworzą modele we wszelkich możliwych odcieniach, aby sprzęt ten nie tylko efektywnie ogrzewał pomieszczenie, ale także pasował do jego wyposażenia i materiałów wykończeniowych. Podczas wybierania grzejnika do łazienki upewnijmy się, że jest on odporny na działanie mogącej powodować korozję wody.

A Wy na jakie grzejniki zdecydowaliście się do swoich łazienek? Dlaczego? Dajcie znać.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 1 =

Polecamy