Jakie łóżko do sypialni?

Wnętrza    
ocena

Zgodnie z wynikami badań, człowiek przesypia średnio jedną trzecią swojego życia. Niektóre osoby, które po raz pierwszy usłyszą ten fakt, postanowią po prostu ograniczyć sen, inne zaś wysnują zupełnie inny, jakże zresztą trafny, wniosek – czas kupić wygodne łóżko! Tej drugiej grupie osób podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze tego, jakby nie było, najważniejszego elementu wyposażenia sypialni.

Jakie łóżko do sypialni?

photoxpress.com

Dobre łóżko spełniać musi kilka podstawowych kryteriów. Oczywiście, powinno się nam ono podobać pod względem wizualnym. Wybierzmy więc taki styl mebla, który najchętniej widzielibyśmy w naszej sypialni, bo to właśnie łóżko w głównej mierze zadecyduje o takim a nie innym jej charakterze. 

Przede wszystkim jednak postawmy na jego wygodę oraz funkcjonalność. Stelaż i materac powinny być do siebie idealnie dopasowane, co da gwarancję komfortowego wypoczynku. W asortymencie sklepów meblowych dostępne są różnego rodzaju stelaże - od standardowych (nieregulowanych), przez elastyczne, po elektrycznie regulowane. Jeżeli nie wyobrażamy sobie wieczora bez chwil spędzonych na czytaniu książki w łóżku, dobrze jest wybrać ostatni z wymienionych typów.

Jedną z kluczowych kwestii wyboru łóżka jest też kupno odpowiadającego w dużej mierze za wygodę snu materaca. Ogólna zasada jest taka, że nie powinien on być ani za miękki, ani za twardy, jednak wszystko zależy od konkretnych wskazań (np. medycznych) i naszych przyzwyczajeń. Niektórzy zasnęliby bowiem na przysłowiowej desce, podczas gdy inni muszą się w łóżku „zatopić”, aby móc spać komfortowo. Najlepiej jest wypróbować materac w sklepie – duże sieci wystawione mają na Sali sprzedażowej łóżka, na których można się bez obaw położyć, aby sprawdzić, czy na pewno nam odpowiadają.

Sprężyny materaca nie powinny być wyczuwalne, najlepiej, gdy umieszczone są one w specjalnych kieszeniach. Wybierając ten element składowy łóżka zwróćmy też uwagę, czy ma zdejmowane pokrycie, które będzie można łatwo wyprać w pralce. Pamiętajmy też, że źle dopasowany materac może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie, w szczególności na poszczególne partie kręgosłupa.

Kolejne kryterium wyboru łóżka są jego wymiary. Powinny one być dopasowane zarówno do  wymiarów sypialni, jak też ilości osób, która będzie w nim spała. W małej sypialni nie możemy sobie niestety pozwolić na „królewskie” łoże, jednak bez względu na jego wielkość, postawmy na komfort i solidną jakość wykonania. Jeżeli nietypowe wymiary pokoju nie pozwalają nam dobrać niczego odpowiedniego z oferty sklepowej, możemy zlecić wykonanie mebla na zamówienie wyspecjalizowanemu zakładowi. Decydując się na łóżko „szyte na miarę”, maksymalnie wykorzystamy przestrzeń nawet niewielkiego pokoju.

Jakimi kryteriami kierowalibyście się kupując łóżko? Co jest dla Was najważniejsze? Wielkość, cena, a może określona stylistyka? Podzielcie się opiniami.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =

Polecamy