Jakie meble do kuchni?

Wnętrza    
ocena

Przy wyborze kuchennych mebli, należy wziąć pod uwagę różne kwestie. Nie tylko muszą się nam one po prostu podobać, lecz także spełniać wymóg funkcjonalności i odpowiadać wymiarom i kształtowi naszej kuchni. Pamiętajmy, że to wydatek na lata, więc postawmy przede wszystkim na jakość ich wykonania. Kuchnia to serce całego domu, gdzie, chcąc nie chcąc, spędzamy dużo czasu. Dobrze więc, jeżeli będziemy przebywać wśród zabudowy, która odpowiada naszemu gustowi, a także ułatwia wykonywanie typowych dla tego pomieszczenia prac.

Jakie meble do kuchni?

photoxpress.com

Wybór kuchennych mebli to przede wszystkim decyzja, czy kupimy te gotowe, czy też robione na zamówienie. Zaletą tego pierwszego rozwiązania jest dokładność przy wykonaniu szafek, możliwość dokupienia kolejnych modułów i części, gwarancje i certyfikaty jakości. Oczywiście, wybór nie jest tak duży jak w przypadku mebli na zamówienie, jednak ilość dostępnych na rynku producentów oraz ich rozbudowana oferta na pewno spełni oczekiwania większości klientów.

W przypadku, gdy nasza kuchnia ma nietypowe wymiary, lub mamy oryginalną wizję jej aranżacji, warto rozważyć meble na zamówienie. Pamiętajmy tutaj o starannej analizie poszczególnych ofert – aby uniknąć rozczarowań, najlepiej jest wybrać wyspecjalizowane studio.

Kolejną ważną kwestią jest wybór stylu naszej kuchni. Chociaż taki a nie inny charakter pomieszczenia można uzyskać za pomocą odpowiednich dodatków, trudno np. wyobrazić sobie kuchnię rustykalną z nowoczesnym systemem meblowym. Wybierając szafki, nie kierujmy się tylko i wyłącznie obecną modą – postawmy na meble, które podobają nam się dziś i najprawdopodobniej podobać się też będą za kilkanaście lat. Pewne style aranżacji kuchni są atrakcyjne niezależnie od zmieniających się trendów – są to m.in. minimalizm, styl rustykalny czy tradycyjny.

Decydując się na meble kuchenne, zwróćmy także uwagę na ich fronty. Mamy tutaj do wyboru różne materiały – od niedrogiej laminowanej płyty wiórowej, przez sprasowaną ciśnieniowo i pokrytą folią PCV płytę MDF (charakteryzuje się ona dużą trwałością, a pasuje przede wszystkim do kuchni nowoczesnych), po drewno (polecane do kuchni rustykalnych) czy nadające zabudowie lekkości szkło. Wykorzystanie ostatniego rodzaju frontów będzie prezentowało się wyjątkowo ciekawie, gdy szafki zostaną oświetlone od wewnątrz. Warto też wspomnieć o lekkim i estetycznym wykończeniu mebli nierdzewną stalą. To rozwiązanie sprawdzi się w szczególności w industrialnych i nowoczesnych kuchniach.

Ostatnią, lecz nie mniej ważną kwestią, jest blat. Jego głównymi cechami powinny być: odporność,  solidność, łatwość czyszczenia. Materiały, spośród których możemy wybierać, to m.in. kamień, płyta wiórowa pokryta laminatem, ceramika, drewno, szkło czy stal. Na koniec pamiętajmy, że bez względu na styl, kolor i wykończenie kuchennych mebli, muszą one zapewniać możliwość wygodnego przechowywania żywności i różnych sprzętów.

Na jakie meble kuchenne zdecydowaliście się? W jakim stylu? Czym się kierowaliście? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =

Polecamy