Jakie meble do łazienki?

Wnętrza    
ocena

Wybór mebli łazienkowych jest tylko teoretycznie prostym zadaniem. Nie wystarczy bowiem kierować się przy tym tylko własnym zmysłem estetycznym czy też ulubionymi motywami, wzorami i kolorami. Wybierając meble do łazienki, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, że jest to pomieszczenie o zmiennej temperaturze oraz różnym stopniu wilgotności powietrza. Niestety, takie warunki nie „sprzyjają” wszystkim meblom, dlatego też powinniśmy zadbać o to, by spełniały one odpowiednie kryteria. Jakie? - o tym dowiemy się z poniższego tekstu.

Łazienka to miejsce szczególne, gdyż pełni ono wiele zróżnicowanych funkcji. Z tego też względu, wymaga ona odpowiedniej oprawy. Najważniejszy element wystroju naszej łazienki stanowią niewątpliwie właśnie meble. Powinny one być maksymalnie funkcjonalne oraz pasować rozmiarowo do metrażu pomieszczenia. Ponadto, wraz z dobranymi do nich dodatkami, muszą one tworzyć spójną i estetycznie prezentującą się całość. Nie są to jednak jedyne kryteria wyboru odpowiednich mebli do łazienek. Na co zatem powinniśmy jeszcze zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, jest to materiał, z jakiego zostały wykonane. Powinien to być surowiec odporny na wilgoć i ciepło. Właśnie dlatego najpewniej sprawdzą się takie materiały jak szkło i tworzywo sztuczne. Równie dobrze swoją rolę spełnią meble wykonane z drewna czy płyty pilśniowej, ale pod warunkiem, iż będą one pokryte specjalną warstwą ochronną. Doskonałym rozwiązaniem mogą się też okazać meble metalowe.

Drugim ważne kryterium wyboru mebli do łazienki jest ich funkcjonalność. Przy zakupie zwróćmy więc koniecznie uwagę na to, czy drzwiczki szafek lub szuflad otwierają się i zamykają odpowiednio „luźno”. Warto też upewnić się, z czego wykonane są uchwyty (powinien to być trwały materiał, który doprowadzimy do czystości szybko i bezproblemowo) i czy solidnie trzymają się danego mebla. Zadbajmy o to, aby meble posiadały odpowiednią ilość szuflad lub przegródek. Dobrym pomysłem jest wydzielenie oddzielnej szafki czy półki dla każdego z domowników, co umożliwi łatwiejsze utrzymanie porządku.

Bardzo ważnym aspektem doboru mebli łazienkowych jest bez wątpienia rozmiar samego pomieszczenia. Małe łazienki powinny zostać wyposażone w taką zabudowę, którą można umieścić we wszelkich wnękach. W takim wypadku doskonale sprawdzą się też różnego rodzaju wiszące półki i szafki, a także regały, które można ustawić w rogu łazienki, wykorzystując tym samym maksymalnie niewielką przestrzeń. Jeśli posiadamy dużą i przestronną łazienkę, dobrze jest wówczas pomyśleć o optymalnym zagospodarowaniu jej powierzchni. Lustro, wolnostojąca wanna, toaletka, stojąca szafka lub szafa - to tylko nieliczne z przykładów mebli, jakie warto wykorzystać w większym pomieszczeniu. Możemy też pokusić się o przekształcenie naszej łazienki w pokój kąpielowy wstawiając do niej wygodny fotel i dekorując przestrzeń odpowiednimi gatunkami roślin lubiącymi wilgoć i zmienne temperatury.

I co Wy na to? Na jakiego rodzaju meble się zdecydowaliście? Czy przede wszystkim kierowaliście się przy ich wyborze? Dajcie znać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =

Polecamy