Jakie meble do sypialni?

Wnętrza    
ocena

Komfort naszego snu wyznacza to, z jakim nastawieniem wkroczymy w nowy, pełen różnego rodzaju obowiązków dzień. Warto więc zadbać o to, by każdego ranka wstawać wypoczętym i zadowolonym. Możemy to sobie ułatwić dobierając odpowiednie meble do naszej sypialni.

Jakie meble do sypialni?

photoxpress.com

Chociaż sypialnia nie należy do typowo prezentacyjnych pomieszczeń w naszym domu, z pewnością nie oznacza to, że jej aranżacja nie wymaga naszej uwagi i starań. Przede wszystkim, powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby zabudowa była jak najbardziej praktyczna i wygodna. Jednocześnie, mając na uwadze fakt, że ten pokój należy do najbardziej prywatnych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu, gdzie spędzamy przecież bardzo dużo czasu, zadbajmy o to, żeby był też przytulny i miły dla oka.

meble do sypialni wybórphotoxpress.com

Dobierając meble, na plan pierwszy wysuwa się oczywiście łóżko. Jego wybór jest najbardziej istotny - to właśnie pod kątem tego mebla będziemy kompletować pozostałe elementy wyposażenia sypialni. Mamy tutaj do dyspozycji szeroką ofertę – od tradycyjnych łóżek drewnianych, po bardziej wyszukane – ze stalowymi elementami czy też obite miękkimi, eleganckimi materiałami. Wybierając łóżko, kierujemy się przede wszystkim jego jakością, wygodą (tu niezwykle ważną rolę odgrywa materac) oraz ilością osób, które będą w nim spać. Do łóżka dobierzmy pasującą szafkę nocną, na której będzie stać lampka i budzik oraz inne przedmioty, które akurat chcemy mieć pod ręką. Jeżeli pozwala nam na to wielkość pomieszczenia, w sypialni umieścić możemy także praktyczną skrzynię na pościel oraz uatrakcyjniające wygląd pomieszczenia półki szczytowe.

UWAGA!

Pamiętajmy, że sypialnia, oprócz swojej podstawowej funkcji, pełni też często rolę garderoby. Wśród szaf prym wiodą te zabudowane, z przesuwanymi drzwiami (rozwiązanie idealne do niewielkich pomieszczeń). Zamontowanie na jednym ze skrzydeł lustra, jest rozwiązaniem nie tylko praktycznym (poranne ubieranie się), lecz optycznie powiększającym sypialnię.

Na koniec warto wspomnieć o jakże ważnym aspekcie doboru odpowiednich mebli sypialnianych, czyli charakterze i nastroju, jaki chcemy uzyskać we wnętrzu. Do nieustannie popularnych stylów zaliczyć można romantyczny (lekki, radosny, pełen nastrojowych świateł, z obwieszoną biżuterią toaletką itp.), orientalny (tu sprawdzą się masywne, ciemnobrązowe meble, żywe kolory ścian, przeróżne dodatki rodem ze Wschodu), eko (z przewagą mebli i dodatków z drewna lub wikliny, dominacją kolorów ziemi) oraz nowoczesny (określany przez geometryczne kształty dodatków i surowe formy mebli).

A Wy jak umeblowaliście swoją sypialnię? Co kupiliście najpierw - czy rzeczywiście łóżko? Dajcie znać!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =

Albo można zdecydować się na meble niszowych projektantów. Mamy gwarancję, że nikt nie będzie takich miał... Np. gacca.pl

~ / 2012-10-29 13:21:17
oceń komentarz: (0) (0)

Polecamy