Jakie meble (stół, krzesła) do jadalni?

Wnętrza    
ocena

Jadalnia to pomieszczenie, gdzie można miło spędzić czas rodziną podczas rozmowy i wspólnego jedzenia. Oczywiście, w nie każdym mieszkaniu czy też domu jest możliwość wydzielenia pokoju o takiej funkcji. Zawsze jednak, bez względu na powierzchnię zajmowanego lokum, znajdzie się w nim miejsce na stół i kilka krzeseł. To przy nim będziemy spożywać codziennie posiłki, spotykać się z przyjaciółmi i spędzać czas z najbliższymi. Bez względu na to, czy jadalnia zajmie cały pokój czy tylko jego część, warto zadbać przede wszystkim o odpowiednie meble.

Jakie meble (stół, krzesła) do jadalni?

photoxpress.com

Nie ulega wątpliwości, że najważniejszym meblem w jadalni, określającym zresztą funkcję tego pomieszczenia lub jego części, jest oczywiście stół. Jego kupno poprzedzić należy dokładną analizą naszych potrzeb, przemyśleniem stylu, w jakim chcemy zaaranżować wnętrze i dokładnym zmierzeniem wymiarów pomieszczenia. Stół nie może przytłaczać jadalni, niedobrze też, gdy jest za mały.

Jeżeli mieszkamy samotnie, nie potrzebujemy właściwie dużego stołu, chyba że często przyjmujemy gości. Najlepszym rozwiązaniem będzie wtedy kupno stołu rozkładanego, który na co dzień zajmie niewielką powierzchnię, a podczas spotkań ze znajomymi czy rodziną, możemy go łatwo rozłożyć.
W przypadku, gdy mieszkamy z całą rodziną, stół musi być odpowiednio duży, aby mógł zgromadzić przy sobie wszystkich domowników, tak by mieli oni okazję do wspólnego spożywania posiłków i cieszenia się chwilami spędzonymi razem.

W zależności od kształtu, ustawności i powierzchni jadalni, bez problemu znajdziemy stół odpowiadający naszym potrzebom, jednocześnie dobrze pasujący do takiego a nie innego wnętrza. Wybierać możemy nie tylko spośród różnych rozmiarów, lecz także kształtów, surowców i stylów. Do wnętrz tradycyjnych i rustykalnych pasować będzie stół drewniany (lub wykonany z materiałów drewnopodobnych). Stół ze szkła czy stali sprawdzi się zaś świetnie przy urządzaniu jadali nowoczesnej, minimalistycznej lub futurystycznej.

Kupując stół wybierzmy taki, który charakteryzuje się najwyższą jakością wykonania – będzie nam wtedy służył przez długie lata. Dotyczy to nie tylko użycia solidnych i trwałych surowców, lecz wykończenia blatu. Lakier lub laminat powinien być odporny na zarysowania i działanie wysokich jak i niskich temperatur. Blat musi być też łatwy w utrzymaniu czystości. 

Oprócz stołu, w jadalni muszą się znaleźć także krzesła, które swoją stylizacją powinny nawiązywać do stołu. Meble te możemy kupić w zestawie, lub dobrać z osobna, zwłaszcza, jeżeli mamy ciekawą koncepcję na połączenie różnych kolorów czy faktur na stole i krzesłach.

I co Wy na to? Na jakiego rodzaju meble się zdecydowaliście? Bardziej nowoczesne czy bardziej tradycyjne? Dajcie znać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =

Ja chciałbym mieć takie meble jadalniane, jak w tej realizacji architektów 81.WAW.PL. Fajne, prawda? http://www.facebook.com/photo.php?fbid=270877686356359&set=a.270877633023031.56665.248553945255400&type=3&theater

~ / 2012-10-30 08:31:57
oceń komentarz: (0) (0)

Polecamy