Jakie okna do łazienki?

Wnętrza    
ocena

Łazienka z oknem – idealny sposób na doświetlenie i wentylację pomieszczenia, a może gratka dla przypadkowych podglądaczy? Od tego, jak wykorzystamy fakt posiadania okna w pokoju kąpielowym zależy nie tylko atrakcyjny wygląd wnętrza, lecz także warunki higieniczne i możliwość korzystania z naturalnego światła. Potraktujemy okno jako wyjątkowy atut łazienki i wykorzystajmy w pełni jego potencjał.

Z łazienkowymi oknami spotkać się można zazwyczaj w domach jednorodzinnych, jednak coraz częściej są one uwzględniane także w nowym typie budownictwa wielomieszkaniowego. Okno jest najlepszym sposobem na wentylację pomieszczenia. Jak wiadomo, w łazience łatwo gromadzi się para wodna, a zbytnia wilgotność powietrza powodować może powstanie nie tylko szpecących, lecz także niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i pleśni. Dzięki oknu możemy szybko i łatwo przewietrzyć wnętrze. Jeżeli jednak nie chcemy zbytnio wyziębić pomieszczenia (zwłaszcza zimą), dobrym pomysłem jest instalacja inteligentnych nawiewek okiennych, które zapewniają wymianę powietrza dostosowaną do warunków wewnętrznych i zewnętrznych.

Nie ma nic przyjemnego niż relaksująca kąpiel w wannie po ciężko spędzonym dniu. Zwłaszcza, gdy naszą twarz przyjemnie oświetla pozytywnie działające na samopoczucie naturalne światło słoneczne. Jeżeli jednak system okienny w łazience wychodzi na ulicę czy sąsiednie domy lub mieszkania i narażeni jesteśmy na wścibskie oczy podglądaczy, warto jest zainwestować w ornamentowe szyby o wzorzystej fakturze. Naturalne światło bez problemu dostanie się do pomieszczenia (dzięki czemu zaoszczędzić możemy na rachunkach za energię elektryczną), jednak jego wnętrze będzie niewidoczne dla przypadkowych gapiów. Słońce działa na nas bez wątpienia pozytywnie i energetyzująco – dlatego, jeżeli tylko mamy możliwość zamontowania okna w łazience, nie rezygnujemy z takiej szansy.

Nie traktujemy łazienki tylko i wyłącznie jako pomieszczenia praktycznego. Niech stanie się ona naszą oazą spokoju i relaksu. Urządzając jej wnętrze, dobierzmy oryginalną glazurę i eleganckie dodatki. Jeżeli zależy nam na efekcie nowoczesności, zastosujemy duże przeszklenia. Zwolennicy tradycji powinni wybrać solidne okna drewniane. Okna dostępne w różnorodnych kształtach i rozmiarach stanowią ciekawy element dekoracyjny. Nie tylko optycznie powiększą łazienkę, lecz także mogą nadać jej taki a nie inny charakter.

I co Wy na to? Na jakie okna się zdecydowaliście? Dajcie znać.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =

Polecamy