Wnętrza Jakie okna do łazienki?

Jakie okna do łazienki?

-

Z łazienkowymi oknami spotkać się można zazwyczaj w domach jednorodzinnych, jednak coraz częściej są one uwzględniane także w nowym typie budownictwa wielomieszkaniowego. Okno jest najlepszym sposobem na wentylację pomieszczenia. Jak wiadomo, w łazience łatwo gromadzi się para wodna, a zbytnia wilgotność powietrza powodować może powstanie nie tylko szpecących, lecz także niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i pleśni. Dzięki oknu możemy szybko i łatwo przewietrzyć wnętrze. Jeżeli jednak nie chcemy zbytnio wyziębić pomieszczenia (zwłaszcza zimą), dobrym pomysłem jest instalacja inteligentnych nawiewek okiennych, które zapewniają wymianę powietrza dostosowaną do warunków wewnętrznych i zewnętrznych.

Nie ma nic przyjemnego niż relaksująca kąpiel w wannie po ciężko spędzonym dniu. Zwłaszcza, gdy naszą twarz przyjemnie oświetla pozytywnie działające na samopoczucie naturalne światło słoneczne. Jeżeli jednak system okienny w łazience wychodzi na ulicę czy sąsiednie domy lub mieszkania i narażeni jesteśmy na wścibskie oczy podglądaczy, warto jest zainwestować w ornamentowe szyby o wzorzystej fakturze. Naturalne światło bez problemu dostanie się do pomieszczenia (dzięki czemu zaoszczędzić możemy na rachunkach za energię elektryczną), jednak jego wnętrze będzie niewidoczne dla przypadkowych gapiów. Słońce działa na nas bez wątpienia pozytywnie i energetyzująco – dlatego, jeżeli tylko mamy możliwość zamontowania okna w łazience, nie rezygnujemy z takiej szansy.

Nie traktujemy łazienki tylko i wyłącznie jako pomieszczenia praktycznego. Niech stanie się ona naszą oazą spokoju i relaksu. Urządzając jej wnętrze, dobierzmy oryginalną glazurę i eleganckie dodatki. Jeżeli zależy nam na efekcie nowoczesności, zastosujemy duże przeszklenia. Zwolennicy tradycji powinni wybrać solidne okna drewniane. Okna dostępne w różnorodnych kształtach i rozmiarach stanowią ciekawy element dekoracyjny. Nie tylko optycznie powiększą łazienkę, lecz także mogą nadać jej taki a nie inny charakter.

I co Wy na to? Na jakie okna się zdecydowaliście? Dajcie znać.

Monika Magda

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Autoagresja u młodzieży

Wiele uwagi poświęca się problemom życia młodzieńczego, takim jak: nikotynizm, narkomania, alkoholizm, seks czy ciąże młodocianych. Zachowania autoagresywne wydają się być jeszcze tematem tabu. Spectrum samookaleczanie się rozciąga się od nieśmiałych prób z żyletką do głębokich cięć z na całym ciele pozostawiających trwałe blizny.

Jak usunąć plamy ze szminki?

Szminka składa się z dwóch podstawowych substancji plamiących – tłuszczu i barwnika. I właśnie dlatego ciężko jest niekiedy pozbyć się jej z odzieży. Ale jeśli znasz kilka prostych metod, żadna szminka, jasna czy ciemna, nie spędzi ci snu z powiek.

Zobacz też

WiFi w komórce – jak włączyć?

WiFi w telefonie działa tak samo jak w laptopie. Jeżeli znajdujemy się w obszarze sieci WiFi, możemy bez przeszkód używać Internetu w komórce, nie obawiając się o koszty.

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Jaką sukienkę na lato wybrać?

Odpowiednio wybrana sukienka na lato to idealny strój dla pań. Nie dość, że wyglądają w nich bardzo kobieco, to...

Może Cię zainteresuje: