Jakie oświetlenie do pokoju dziecka?

Wnętrza    
ocena

Nasze pociechy z reguły nie lubią, a często nawet boją się ciemności. Z tego właśnie względu warto zadbać o odpowiednie oświetlenie pokoju dziecięcego. Umiejętne rozmieszczenie źródeł światła może sprawić, że w ciągu dnia pokój stanie się radosnym miejscem do zabaw lub wygodnym kątem do nauki, zaś w nocy – po prostu bezpiecznym schronieniem.

Jakie oświetlenie do pokoju dziecka?

sxc.hu

Od kolorowych lampek i abażurów po praktyczne oświetlenie typu led – aranżując pokój dziecięcy, rodzice stają przed nie lada wyzwaniem. Muszą bowiem połączyć bezpieczeństwo, energooszczędność i praktyczność zastosowanych rozwiązań z tym, co jest istotne z punktu widzenia dla dziecka – ciekawymi kolorami, motywami i kształtami.

Pamiętajmy, że właściwe oświetlenie ma duży wpływ na samopoczucie i zdrowie naszej pociechy, więc zapomnijmy o fantazyjnym głównym źródle światła dającym kolorową niczym tęcza poświatę. Podstawowa lampa sufitowa powinna dawać dużo jasnego, możliwie najbardziej zbliżonego do naturalnego światła. Dobrze, jeżeli oświetlenie ma możliwość regulacji kąta padania i kierunku światła. Wiadomo bowiem, że dzieci lubią się zarówno bawić, jak i odrabiać lekcje na podłodze, bez względu na to, ile razy będziemy je prosić o przejście do biurka. Rozmaite abażury mogą wyglądać atrakcyjnie, jednak zwróćmy uwagę, czy nie zaciemniają one światła. Wybierajmy więc te, które są wykonane z jasnego materiału jak np. białe szkło. Oczywiście, mogą być na nich różne ciekawe dla dziecka obrazki jak postacie z ulubionych bajek, gwiazdki, kwiatki czy zwierzątka.

Planując oświetlenie w pokoju dziecka w wieku szkolnym, dołóżmy wszelkich starań, aby zapewnić mu odpowiednie warunki do pracy przy biurku. Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj bez wątpienia przenośna lampka, gdyż ustawić ją można w dowolnym miejscu tak, aby zapewniała zawsze maksimum oświetlenia. Dzięki temu wzrok młodego ucznia nie będzie się szybko męczył, a dogodne warunki pracy sprawią, że wyda się ona po prostu przyjemniejsza.

UWAGA!

Oczywiście, światło nie pełni tylko i wyłącznie funkcji użytkowej, więc warto uwzględnić w pokoju naszej pociechy różne dodatkowe źródła światła. Nie tylko będą one stanowić ciekawą dekorację pokoju, lecz także wykorzystane zostaną podczas odpoczynku, oglądania telewizora czy jako lampkę nocną. W tej ostatniej roli świetnie sprawdzi się projektor o delikatnym świetle, który wyświetla na ścianie czy suficie gwiazdozbiory czy różnego rodzaju obrazki.

Jakie oświetlenie wybraliście do pokoju swojego Malucha? Dajcie znać!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =

Polecamy